PSL: Drożyzna przyspiesza – czas na pilne działania!

Spółki Skarbu Państwa są dla Polaków, a nie Polacy dla spółek. Weźcie to wreszcie pod uwagę i pochylcie się nad projektem PSL – obniżki VAT na energię czy akcyzy i marży na paliwo – zwrócili się do rządzących politycy PSL.

PSL: Drożyzna PiS przyspiesza - czas na pilne działania!
PSL: Drożyzna PiS przyspiesza – czas na pilne działania! fot. Twitter PSL

Jacek Sasin, wicepremier nadzorujący Spółki Skarbu Państwa poinformował niedawno, że podwyżki cen prąd i gazu są konieczne, ze względu na finanse spółek państwowych. Jego zdaniem Spółki Skarbu Państwa nie mogą brać wzrostu cen na siebie.

Zwracamy się do ministra aktywów państwowych. Spółki Skarbu Państwa są dla Polaków, a nie Polacy dla spółek i „tłustych kotów”. Weźcie to wreszcie pod uwagę, pochylcie się nad projektem PSL – obniżki VAT na energię czy akcyzy i marży na paliwo – powiedział na konferencji prasowej poseł PSL, Krzysztof Paszyk.

Niech Jacek Sasin swoją troskę o Spółki Skarbu Państwa zacznie od odchudzania rad nadzorczych i horrendalnych pensji „tłustych kotów”. Zapowiadane podwyżki rachunków za prąd sięgające nawet 40% budzą niepokój Polaków. Oni w państwowych spółkach nie dorobią – dodał poseł Jarosław Rzepa.

KE: odbicie gospodarcze po pandemii szybsze niż prognozowano

Kilkadziesiąt przedsiębiorstw państwowych, kilkaset jednoosobowych spółek skarbu państwa oraz spółek z jego większościowym udziałem. Do tego dochodzi jeszcze blisko pół tysiąca spółek, w których państwo posiada co prawda mniejszościowe udziały, ale zachowało wpływ na obsadę części stanowisk. Do tego agencje, ośrodki doradcze i różnego rodzaju fundacje oraz instytucje. Mogą być mierni, ale są wierni – PiS nie kryje, kogo posyła do państwowych spółek. Metody różne: na wujka, na premiera albo córkę leśniczego. Tak władza rozdaje tysiące posad.

Podwyżki cen gazu i energii są konieczne, bo spółki Skarbu Państwa nie mogą już brać kosztów na siebie – twierdzi Jacek Sasin, minister aktywów państwowych. – A Polacy mogą brać te koszty na siebie? – pytają ludowcy.

Źródło: PSL

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dopłaty do kukurydzy: Ile wniosków złożono? ARiMR wydłuża godziny pracy

Dokumenty od producentów kukurydzy poszkodowanych w wyniku trudnej sytuacji w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy biura powiatowe...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics