PZŁ podsumował walkę z ASF oraz odstrzały dzików

W kwartale (kwiecień-czerwiec) stwierdzono 155 upadków dzików, odstrzelono łącznie w tym okresie ponad 43 tysiące, w tym ponad 8,2 tysiące dzików z tytułu odstrzału sanitarnego. Łącznie odnotowano ponad 644 tysięcy wyjść w łowisko, z czego celem dokonania odstrzału sanitarnego niemal 108 tysięcy.

PZŁ podsumował walkę z ASF oraz odstrzały dzików Fot.: Artur Hampel

Zwiększone koszty w porównaniu z kwartałem roku 2021

Na zwiększenie kosztów wykonywania planów łowieckich oraz wykonywania obowiązkowych odstrzałów sanitarnych ma przede wszystkim wpływ cena paliwa.

W porównaniu do roku ubiegłego, koszty myśliwych tylko z tytułu zużycia paliwa wzrosły o około 47%, a ich poniesienie jest niezbędne celem właściwego wykonywania nałożonych na myśliwych obowiązków.

Należy w tym miejscu wyraźnie zaznaczyć, że nie każdy wyjazd celem pilnowania zasiewów przed szkodami wyrządzanymi przez dziki, czy też celem dokonania odstrzału sanitarnego kończy się sukcesem pod postacią upolowanej zwierzyny – podał PZŁ w komunikacie.

ZG PZŁ

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jak zbierać i suszyć grzyby?

W Polsce rośnie około 1400 rodzajów jadalnych grzybów, a do obrotu dopuszczonych jest 47. Jak je zbierać, suszyć i przyrządzać opowiada dr Cecylia Uklańska-Pusz...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,950ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE