Ukraina i Mołdawia w UE? Rada UE rozpoczyna rozmowy akcesyjne

Ambasadorowie Unii Europejskiej potwierdzili gotowość do rozpoczęcia rozmów członkowskich z Ukrainą i Mołdawią. Rozmowy mają się rozpocząć we wtorek, 25 czerwca.

Rada UE zatwierdza 25 czerwca rozpoczęcie rozmów akcesyjnych z Ukrainą i Mołdawią

Jak informuje Le Point. „Ambasadorowie zasadniczo zgodzili się na ramy rozmów akcesyjnych z Ukrainą i Mołdawią. 25 czerwca prezydencja belgijska zwoła pierwsze konferencje międzyrządowe” – podało źródło. Zaznacza się, że decyzja powinna zostać oficjalnie zatwierdzona na posiedzeniu ministerialnym 21 czerwca.

„Rada UE zatwierdziła wspólne stanowiska UE, w tym ramy negocjacyjne, dotyczące rozmów akcesyjnych z Ukrainą i Mołdawią. To otwiera drogę do rozpoczęcia negocjacji we wtorek, 25 czerwca w Luksemburgu” – stwierdziła w oświadczeniu belgijska prezydencja Platformy X.

Konferencja międzyrządowa z Ukrainą planowana jest na godzinę 15:30 czasu lokalnego, a z Mołdawią – na godzinę 18:00.

Wcześniej przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała, że ​​Ukraina spełniła wszystkie wymogi, dlatego UE powinna rozpocząć w tym miesiącu negocjacje z Ukrainą w sprawie członkostwa.

Źródło:ukragroconsult.com

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Terminy na dostosowanie miejsc do przechowywania nawozów naturalnych. MRiRW wyjaśnia

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pismem z dnia 15 lipca 2024 r. odniosło się do prośby Izby Rolniczej w Opolu o przedstawienie obecnie obowiązujących...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics