Rekordowy import używanych ciągników

W 2018 roku na polski rynek trafiło 15041 używanych ciągników rolniczych – wynika z najnowszego raportu AgriTrac (Martin&Jacob). Tak dużego importu używanych ciągników nie było od 11 lat.

Belarus, Ursus, John Deere, ciągniki, import ciągników, Import używanych ciągników

Rekordowy import używanych ciągników

Import używanych ciągników do Polski był w tym roku wyższy niż w latach ubiegłych o średnio 10 procent i otarł się o faktyczny rekord. Więcej używanych traktorów sprowadzono tylko w roku 2007  – mówi Tomasz Rybak, manager projektu AgriTrac.

Wbrew pozorom nie jest to zła informacja dla producentów i dealerów. – Od momentu wejścia Polski do UE, na nasz rynek trafiło ponad 177 tysięcy używanych ciągników. Każdy z nich potrzebuje części zamiennych i usług serwisowych. Ten rynek ma wymierną wartość. Tempo mechanizacji polskiego rolnictwa nie byłoby zaś tak duże bez rynku wtórnego – wyjaśnia Tomasz Rybak.

Najczęściej sprowadzane modele ciągników w 2018 roku to Belarus 820, Ursus C 335 i John Deere 6920. Ciekawostką jest spora popularność eksportowej wersji produkowanego w latach 80-tych Ursusa, która po latach sprowadzana jest do kraju swojego pochodzenia.

Redakcja AgroNews, fot. Wikipedia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here