Rolnik oszukany podczas zakupu ciągnika przez internet

3000 złotych stracił rolnik, który chciał kupić ciągnik rolniczy za kwotę 60 tysięcy złotych wystawiony do sprzedaży w Internecie na jednym z portali aukcyjnych. Mimo wpłaconej zaliczki wymarzony ,,traktor” do niego nie trafił. Co istotne – kupujący widział go tylko w cyberprzesterzeni, i tam też stracił przelaną na zakup auta zaliczkę. Sprawą zajęli się już ostrołęccy policjanci.

Rolnik oszukany podczas zakupu ciągnika przez internet
Rolnik oszukany podczas zakupu ciągnika przez internet

Do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zgłosił się 56 – letni mężczyzna, który powiadomił, że został oszukany podczas zakupu w internecie ciągnika rolniczego.

Ciągnik w atrakcyjnej cenie

Jak wynika z ustaleń mężczyzna 18 października bieżącego roku zainteresował się zamieszczonym na portalu aukcyjnym ogłoszeniem o sprzedaży ciągnika rolniczego w atrakcyjnej cenie. Pojazd wystawiony był za kwotę 64 tysięcy złotych złotych. Według zapewnień osoby sprzedającej było nim bardzo duże zainteresowanie, dlatego potrzebował on zaliczki. Mężczyzna po rozmowie ze sprzedającym postanowił dokonać zakupu. Ostatecznie uczestnicy transakcji ustalili kwotę za pojazd w wysokości 60 tysięcy złotych, plus 5 tysięcy za transport. Sprzedający miał dostarczyć ciągnik w minioną środę.

Na poczet transakcji na podane przez sprzedającego konto mężczyzna wpłacił zaliczkę w kwocie 3000 złotych. ,,Traktor” wedle zapewnień sprzedającego miał być jego własnością. Sprzedaż pojazdu argumentował w rozmowie zakupem nowego ciągnika.

Jednak po wpłacie gotówki i wysłaniu potwierdzenia przelewu mms sprzedającemu kontakt z nim się ,,urwał”. Sprzedający do chwili obecnej nie zwrócił zaliczki i nie dostarczył ciągnika, a jego telefon komórkowy jest nieaktywny.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją.

„Podany przykład pokazuje, z jakim ryzykiem muszą liczyć się osoby dokonujące zakupów za pośrednictwem sieci. Apelujemy o zachowanie jak najdalej idącej ostrożności i dokładne sprawdzanie wiarygodności sprzedających. Kupując przedmiot za kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych być może należałoby się zastanowić nad ,,poświęceniem” kilkuset złotych, pojechaniu na miejsce i sprawdzeniu, czy taki pojazd w ogóle istnieje. Nie wierzmy także w tzw. ,,super okazje”. Przedmiot, który jest wystawiony poniżej średniej rynkowej już powinien wzbudzić naszą czujność” – komentuje sytuację kom. Tomasz Żerański z
KMP Ostrołęka.

Źródło: KMP Ostrołęka

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics