Rolnik włożył nogę do pracującego kombajnu. O włos od tragedii!!

Brak wyobraźni mógł go kosztować życie. 44-letni mężczyzna próbował nogami osunąć zboże w zbiorniku kombajnu w trakcie jego pracy. Za późno zauważył, że jego nogi są wciągane przez maszynę. Dzięki pomocy drugiego rolnika, mężczyzna ocalił życie.

kombajn, wypadek kombajnu, żniwa, wypadki na wsi

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę na terenie gm. Czemierniki (woj. lubelskie), gdzie 44-letni kombajnista wykonywał prace polowe związane z koszeniem zboża.

– W pewnym momencie podczas opróżniania zbiornika na zboże w maszynie, mężczyzna nie wyłączając silnika w kombajnie zaczął nogami osuwać zastałe zboże. Wtedy jeden z ruchomych elementów urządzenia zaczepił za odzież wierzchnią mężczyzny i zaczął wciągać nogi rolnika – wyjaśnia policja.

Krzyk mężczyzny sprawiły, że na pomoc przybiegł pracujący w pobliżu inny rolnik. Natychmiast wyłączył silnik maszyny. Noga była na tyle unieruchomiona, że wezwano na pomoc załogę Straży Pożarnej. Mężczyzna z obrażeniami kończyn dolnych trafił do szpitala.
Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny, był trzeźwy. Mężczyzna miał wiele szczęścia, bo gdyby nie szybka reakcja innych osób z pewnością straciłby życie.

Redakcja AgroNews, na podst. i fot. Lubelska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here