Advertisement

Rynek zbóż i oleistych zaczął tydzień od dużej korekty spadkowej

Fundusze hedgingowe realizowały zyski z długich pozycji podczas poniedziałkowej sesji w Chicago. Do odsprzedaży kontraktów nie zniechęcił nawet kolejny duży zakup amerykańskiej kukurydzy z nowych zbiorów przez Chiny i dobre tygodniowe dane o wysyłkach eksportowych zbóż opublikowane przez USDA.

Rynek zbóż i oleistych zaczął tydzień od dużej korekty spadkowej
Rynek zbóż i oleistych zaczął tydzień od dużej korekty spadkowej

Uczestnicy rynku oczekiwali natomiast, że publikowany po sesji raport Crop Progress pokaże mocno zaawansowany stan zasiewów jarych, co rzeczywiście miało miejsce. Farmerzy z nawiązką odrobili opóźnienia i wydaje się, że areał obu głównych upraw w USA będzie większy niż podczas publikacji marcowych intencji.

Unijne kontrakty traciły wczoraj na wartości śladem giełdy w Chicago, ale też pod wpływem potrzebnych opadów we Francji. Jedynie majowy kontrakt na pszenicę zyskał wczoraj, ale był to ostatni dzień obrotu terminem na stare zbiory.

Uczestnicy rynku dostosowują swoje pozycje przed publikacją (środa) majowych prognoz podaży i popytu przez USDA.

Andrzej Bąk – eWGT

Źródło cen: www.barchart.com

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × cztery =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,878ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

Prezydent podpisał ustawę ułatwiającą rolnikom sprzedaż własnych produktów

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę dotyczącą rolniczego handlu detalicznego. Ustawa ma ułatwiać rolnikom sprzedaż własnych produktów oraz podwyższać kwoty przychodów zwolnionych z podatku dochodowego...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE