Setki hodowców odwiedza II Narodowy Dzień Mlecznej Fermy

Najbardziej praktyczne wydarzenie w branży mleczarskiej już za nami! II Narodowy Dzień Mlecznej Fermy po raz kolejny skupił niemal 300 hodowców z całego kraju. AgroNews objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Alworol Wolica Nowa w Aleksandrowie, jedno z największych gospodarstw rolnych w woj. wielkopolskim, 22 maja zaroiło się od ludzi. Wśród uczestników przeważali właściciele i prezesi gospodarstw z różnych regionów. Dzięki wydarzeniu hodowcy mieli okazję zapoznać się z ofertą przeszło 40  firm wiodących prym w branży rolniczej. Event został objęty honorowym patronatem przez Polską Radę Rolną, East European Agricultural Alliance i Wielkopolską Izbę Rolniczą.

II Narodowy Dzień Mlecznej Fermy

II już edycja wydarzenia poświęcona była przede wszystkim poradom dotyczącym przygotowywania paszy z lucerny i traw motylkowych, a także prezentacjom maszyn zielonkowych. Pokazów dokonał słoweński producent maszyn SIP Strojna Industrija (kosiarka dyskowa, przetrząsacz i dwie zgrabiarki). Oficjalny dealer marki Claas i Horsch – Agro Sznajder Sp. z o.o. pokazał sieczkarnię, przyczepę wielozadaniową, zgrabiarkę i prasę. Uczestnicy mieli okazję zaznajomić się także z firmą KUBOTA, którą  przedstawiła firma Agroma oraz z ofertą Hydro-Masz Sp. z o.o. Sp. K., dealer ciągników: TYM i Lindner. Firma Horsch zaprezentowała opryskiwacz ciągniony, firma Czajkowski maszynę uprawową o  szerokości 6m, zaś firma Guttler  siewnik  o szerokości 3m. Nie zabrakło też rozrzutników firmy Agromilka oraz rozrzutników Mechaniki Maszyn i Urządzeń Rolniczych Tomasz Pinkowski w Wągrowcu.

Oferta przeszło 40  firm wiodących prym w branży rolniczej

Na wyjątkowy charakter imprezy wpłynęło połączenie elementów wystawy, szkolenia, targów oraz dni otwartych. Uroczystość została otwarta przez Kornela Pabiszczaka, reprezentanta Wielkopolskiej Izby Rolniczej, Pawła Strzyżewskiego – przedstawiciela Mróz S.A., oraz Prezesa InConventus Group, Maksyma Kryvonisa.

W ramach wydarzenia odbyła się również konferencja prasowa, w której udział wziął Andrzej Stecko – wiceprezes CEKO Sp. z o.o. wyżej wymieniony Paweł Strzyżewski, Rafał Stachura – prezes Lubelskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka, oraz Wojciech Styburski – prezes Agrointegracji Sp. z.o.o.

Ci wybitni eksperci zaznajomili uczestników z prognozami dla rynku mleka i odpowiedzieli na pytanie czego mogą spodziewać się mleczarnie i hodowcy bydła mlecznego w najbliższym czasie. Poruszona została również kwestia zrzeszania hodowców w grupy producentów rolnych, będąca szansą na skuteczny rozwój i osiągnięcie znaczącej pozycji na rynku.

Sama impreza rozpoczęła się od rejestracji uczestników, rozdania materiałów konferencyjnych i prezentów od partnerów wydarzenia. W dalszej części miała miejsce prelekcja nt. precyzyjnego rolnictwa i zarządzania gospodarstwem, wygłoszona przez Monikę Cieniawską  i Jerzego Koronczoka , przedstawicieli 365 FarmNet. O zwiększaniu wydajności plonów za pomocą polskich aminokwasów opowiedział Tomasz Harcianek, reprezentujący firmę Agro Sorb oraz dr Adam Radkowski z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Na temat wpływu nowoczesnego systemu monitoringu „Smartbow” na poprawę dobrostanu i zdrowia bydła prelekcję wygłosiła Urszula Glinka z firmy Zoetis. Nie można zapomnieć również o informacjach dotyczących nowoczesnego systemu kontroli zdrowia i żywienia krów oraz wykrywania rui, które przekazał Piotr Koźlicki z Farm-MPartner.

Ciekawym punktem programu były wycieczki po gospodarstwie Wojciecha Mroza, na terenie którego odbyło się wydarzenie. Gospodarstwo liczy przeszło 800 krów, zaś jego zwiedzanie koordynowali wyspecjalizowani zootechnicy.

Narodowy Dzień Mlecznej Fermy to wydarzenie przeznaczone dla hodowców bydła mlecznego chcących poprawić efektywność swojego gospodarstwa, wydajność stada i jakość produkowanego mleka. Także dla hodowców, którzy w sposób świadomy i zrównoważony chcą rozwijać swój biznes, zachowując przy tym najwyższą dbałość o zdrowie i o dobro swoich zwierząt.

III edycja już niedługo. Tematem wiodącym będzie przygotowywanie kukurydzy na kiszonkę oraz pokaz i rzetelne porównanie wozów paszowych od wiodących producentów. Zostanie ono przeprowadzone przez niezależnego eksperta. Impreza odbędzie się w gospodarstwie rolnym Sylwestra i Wioletty Imiołek w Domaniewicach (woj. łódzkie).

Redakcja AgroNews

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

fifteen − 6 =

Advertisement
Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,105ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Uwaga! Ciąg dalszy niebezpiecznych burz i upałów!

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie dotyczące nadchodzących groźnych burz i upałów. Kulminacja niebezpiecznej pogody spodziewana jest na wieczór. Ulewny deszcz, grad i silny wiatr, w porywach...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE