Sprzedaż bezpośrednia z jednym logo. Inauguracja znaku w \”zielonym miasteczku\”

8 maja 2015, o godz. 13.00, w „Zielonym Miasteczku Rolników” naprzeciwko gmachu Kancelarii Premiera RP wprowadzone do obiegu zostanie logo dla produktów sprzedawanych bezpośrednio od rolników.

 

\"rolnictwo,
 

– Logo BEZPOŚREDNIO OD POLSKICH ROLNIKÓW, które jest inicjatywą Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC oraz Komitetu Protestacyjnego Rolników z Zielonego Miasteczka, wykorzystane zostanie do tego, by wspierać gospodarstwa rodzinne, które głęboko odczuwają skutki wyjątkowo restrykcyjnej i niesprawiedliwej dla rolników polityki rządu – informuje Koalicja ICPPC.

Logo ma umożliwić identyfikację dobrej jakości żywności pochodzącej z gospodarstw rodzinnych w czasach, gdy dochody rolników pozostają pod dużym znakiem zapytania, a sprzedaż żywności jest coraz bardziej zmonopolizowana przez duże sieci supermarketów, które faworyzuje rząd.

– Dzięki sprzedaży bezpośredniej, rolnicy będą mieć gwarancję, że otrzymają sprawiedliwą zapłatę za wysokiej jakości żywność, jaką wytwarzają w swoich gospodarstwach, ponieważ wyeliminuje to pośredników. Z kolei konsumenci, mając świadomość, skąd pochodzi żywność, którą kupują, będą mogli podejmować świadome decyzje odnośnie zakupu – informują twórcy logo.

– Wprowadzone do obiegu logo BEZPOŚREDNIO OD POLSKICH ROLNIKÓW jest kolejną inicjatywą mającą zwrócić uwagę na jawną niesprawiedliwość obecnych przepisów odnośnie „nielegalnej żywności”- przepisów, które Sejm i Senat ostatnio zmienił, ale na grosze – mówi Jadwiga Łopata, rolniczka, aktywistka, laureatka ekologicznego Nobla.

Czytaj także:
Sawicki o sprzedaży bezpośredniej: warunki sanitarne będą uproszczone, zadaszenia doprecyzowane
Prezydent podpisał ustawę umożliwiającą rolnikom sprzedaż bezpośrednią

– Symbol BEZPOŚREDNIO OD POLSKICH ROLNIKÓW jest wezwaniem do obrony polskich rolników i wspaniałej żywności, jaką wytwarzają w swoich gospodarstwach. Nie mogę uwierzyć, że Polska tak przytłacza swoich najlepszych, tradycyjnych rolników, narzucając im tak przestarzałe, drakońskie przepisy dotyczące wytwarzania żywności. Istnieją poważne podstawy do tego, by zaskarżyć polski rząd do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości i uzyskać zadośćuczynienie za tą jawną niesprawiedliwość – mówi Sir Julian Rose, Prezes ICPPC.

Redakcja AgroNews, fot. razemdladobrejzywnosci.wordpress.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here