Targi AGRO SHOW za nami!

Już po raz czternasty Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych zorganizowała Międzynarodową Wystawę Rolniczą Agro Show 2012 w Bednarach.

AGRO SHOW to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz wystaw rolniczych oraz zyskało uznanie zarówno zwiedzających, jak i wystawców z kraju i zagranicy.

 

\"\"

 

W tym roku wystawa odbywała się pod hasłem: „Nowoczesne rolnictwo – bezpieczna przyszłość”.

W dniach 21-24 września można było zapoznać się z najbardziej aktualną ofertą dla rolnictwa, w tym z najnowszymi ciągnikami, maszynami i urządzeniami rolniczymi, które przyczyniają się do jeszcze lepszego gospodarowania i zbierania coraz bardziej satysfakcynujących plonów.

Swoje produkty wystawiły największe firmy produkujące i dystrybuujące maszyny rolnicze.

Koncern Kubota  pokazał najnowsze modele ciągników rolniczych M8560, M9960, M110GXW, które spełniają wyśrubowaną normę emisji spalin EURO IIIB dzięki zastosowaniu tłumika z katalizatorem filtra cząstek stałych. W ten sposób wyeliminowano konieczność stosowania kosztownych bazujących na moczniku dodatków do paliwa. Modele te charakteryzują się bogatym wyposażeniem standardowym obejmującym m.in. klimatyzację, rewers bezsprzęgłowy, fotel pneumatyczny, obciążniki przednie oraz kompletny zaczep tylny.

 

\"\"

 

Modele serii M60 oferują przede wszystkim: wszechstronność, niezawodność  i legendarną zwrotność. Zastosowanie nadbiegu sprawiło, że traktory te osiągają prędkość maksymalną przy najniższych obrotach. Dzięki temu stały się jeszcze bardziej ekonomiczne w zadaniach transportowych.

 

 

\"\"

Seria GX to dwa największe ciągniki w gamie marki Kubota, stworzone z myślą o najbardziej wymagających klientach. Dlatego otrzymały nową, wygodną i przestronną kabinę, a dopracowana konstrukcja czyni z nich maszyny idealne do pracy na dużych areałach.

Modele M110GX i M135GX oferują ponadto biegi przełączane pod obciążeniem oraz układ elektronicznego sterowania podnośnikiem tylnym EHR.

Firma SaMASZ wystawiła na targach ponad 17 nowości, w tym po raz pierwszy kosiarki dyskowe.

Największą nowością targów była Zgrabiarka 2-karuzelowa szeregowa DUO 680.

 

 

\"\"

 

Według prezesa firmy, Antoniego Stolarskiego zgrabiarka ta powinna być hitem przyszłego roku. Główną zaletą tej maszyny jest innowacyjne rozwiązanie: hydrauliczno-mechaniczna regulacja wysokości zgrabiania i unoszenia karuzel do pozycji transportowej. Ponadto, istotną zaletą jest zmienna szerokość zgrabiania – przy bardzo słabej trawie – wielokrotność jednego pokosu.

 

 

\"\"

Jak zaznaczył Prezes firmy, maszyny rolnicze i komunalne SaMASZ wyróżniają się wysoką jakością w dobrej cenie.

John Deere zaprezentował nowe ciągniki serii 6M
Wszystkie ciągniki serii 6M zbudowane są na bazie sprawdzonej konstrukcji pełnoramowej opracowanej przez firmę John Deere, która zapewnia wysoką integralność konstrukcji, niski poziom drgań i niższy ciężar całkowity. Wydajność układu hydraulicznego PFC została zwiększona, aby sprostać dodatkowym wymogom stawianym przez wyposażanie dodatkowe a zintegrowany przedni podnośnik i WOM zapewniają dodatkową różnorodność zastosowań.

 

\"\"

 

 

Dużym zainteresowaniem  cieszyła się nowa sieczkarnia samojezdna John Deere 7080

 

\"\"

 

Od roku modelowego 2013 maszyny te będą wyposażone w nową technologię KernelStar.

KernelStar — dostępny wyłącznie z maszynami John Deere — to nowy, rewolucyjny zgniatacz ziarna. Jego opatentowane dyski nie miażdżą ziarna tylko je rozbijają – informuje Piotr Dziamski, kierownik marketingu.

Jednak AGRO SHOW to coś więcej niż tylko wystawa sprzętu rolnego. To miejsce spotkań, doradztwa i zdobywania wiedzy.

Producenci materiałów do produkcji rolnej chętnie udzielali  porad o stosowaniu swoich środków.

Firma INTERMAG, czołowy polski producent nawozów dolistnych i donasiennych, przeznaczonych do fertygacji zaprezentowała również swoje nowości.
 

 

\"\"

 

 

 

Hitem tego roku okazał się SILVIT biostymulujący preparat z krzemem, który zwiększa ochronę przed patogenami i szkodnikami i korzystnie wpływa na procesy metaboliczne.

Polecam również TYTANIT – stymulator wzrostu. Dzięki dużej dawce tytanu zawartego w tym środku zwiększycie Państwo plony i poprawicie ich jakość – zapewniała Małgorzata Jagusiak – kierownik działu marketingu.

AGRO SHOW z roku na rok się rozrasta. Przybywa zwiedzających, wystawców, oferowanych przez nich towarów i usług oraz imprez towarzyszących. Zróżnicowany charakter wystawy, prezentacja nowoczesnych rozwiązań technologicznych i nowinek ze świata techniki, a także możliwość obejrzenia maszyn przy pracy, z pewnością wpłynęły na tak duże zainteresowanie zwiedzających.

Marta Nowak-Woźnica
Agronews.com.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here