Targi owocnych spotkań. Zobacz, co działo się na TSW w Nadarzynie

Za nami VIII i zarazem rekordowa edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. W minioną środę i czwartek hale podwarszawskiego Ptak Warsaw Expo odwiedziło prawie 16 tysięcy osób!

 

ZOBACZ WIELKĄ GALERIĘ ZDJĘĆ POD ARTYKUŁEM

rolnictwo, portal rolny, zysk rolnika, targi, tsw, ptak warsaw, nadarzyn, Targi Sadownictwa i Warzywnictwa

W dniach 10 i 11 stycznia 2018 roku w Ptak Warsaw Expo odbyły się Targi Sadownictwa i Warzywnictwa. TSW to największa branżowa impreza w Europie Środkowo-Wschodniej, dająca możliwość poznania innowacyjnych technologii i najświeższej wiedzy praktycznej z branży ogrodniczej.


Na 18 tys. metrów kwadratowych ponad 328 wystawców zaprezentowało bogatą ofertę środków produkcji: innowacyjne nawozy, środki ochrony roślin, artykuły wspierające produkcję ogrodniczą.

Sadownicy i warzywnicy mieli także możliwość zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie chłodnictwa i przechowalnictwa, a także z maszynami do pracy w sadzie i ogrodnictwie, do sortowania i pakowania owoców oraz warzyw.


Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska producentów materiału szkółkarskiego.

Wykłady i konferencje

Podczas targów nie zabrakło solidnej dawki wiedzy. W czasie dwóch dni targów sadownicy mogli wziąć udział m.in. w V Konferencji Truskawkowej i Sadowniczej. Producenci warzyw mieli z kolei okazję uczestniczyć w wykładach na temat upraw pod osłonami. Z kolei plantatorzy ziemniaków wzięli udział w konferencji dotyczącej tej uprawy. Jak co roku odbyło się także Sadownicze Forum Ekonomiczne.

Nagrody im. prof. Szczepana A. Pieniążka

Podczas TSW 2018 po raz piąty przyznano Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka. Jury konkursu uhonorowało najbardziej innowacyjne i korzystne dla ogrodnictwa, środowiska i społeczeństwa produkty zgłoszone przez wystawców. W tym roku nagrody otrzymały:

 

  • Firma Jagoda JPS za samojezdny kombajn do zbioru owoców jagodowych OSKAR 4 WD

  • Firma Thermolux Chłodnictwo Klimatyzacja Marek Jędrzejczak za kaskadowy agregat chłodniczy propan/dwutlenek węgla typu CRU

  • Firma Palntalux  za system specjalistycznego oświetlenia LED COB wraz z inteligentnym systemem informatycznym do zarządzania produkcja roślinną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here