Test kombajnu na swoim polu kluczowym krokiem przed zakupem

Inwestycja w maszynę rolniczą często trwa kilka miesięcy, dlatego powinna zostać dokładnie  zaplanowana przez rolnika. Przed podjęciem decyzji wymaga szczegółowego sprawdzenia maszyny na swoim polu testując różne opcje wyposażenia, sprawdzając: ekonomikę pracy, komfort, precyzyjne monitorowanie parametrów, działanie automatyki  itp.. W przypadku maszyn żniwnych testowanie ich powinno być zaplanowane na żniwna przed zakupem, kiedy  można przeprowadzić indywidualne pokazy polowe, które organizuje większość doświadczonych dealerów maszyn rolniczych na polach zainteresowanych rolników. Dzięki temu przed podjęciem decyzji o inwestycji w maszynę jesteśmy przekonani, że będziemy zadowoleni z niej przez wiele lat.

Claas, kombajn, Claas Lexion, pokazy polowe
Dyrektor Gospodarstwa wraz z operatorami przed zakupionymi kombajnami CLAAS Lexion

Indywidualne pokazy polowe, były kluczowe przed podjęciem decyzji o wymianie floty kombajnów zbożowych w gospodarstwie w województwie zachodniopomorskim. Gospodarstwo przetestowało kombajny CLAAS LEXION 750 TERRA TRAC z różnymi opcjami np.: napędem gąsienicowym, dodatkowym napędem tylnych kół, automatyzacją zmiany ustawień kombajnu – CEMOS AUTOMATIC, automatyczną kontrolą przepływu maszyny żniwnej, zaawansowany fotel operatora itp. Podczas testowania maszyn, Kierownictwo gospodarstwa oraz operatorzy zwrócili szczególną uwagę na kilka rozwiązań, które wyróżniają testowane kombajny LEXION.

Konstrukcja HYBRID umożliwiająca niezależne ustawienie układu omłotowego i separującego, w zależności od warunków zbioru. Dodatkowo zapewniająca doskonałą jakość pracy w wilgotnym warunkach, dzięki temu można pracować kombajnami znacznie dłużej – wcześniej rozpocząć zbiór i później zakończyć go w ciągu dnia.

„Podczas pokazów polowych sprawdzaliśmy działanie wielu opcji kombajnu. Jesteśmy pod ogromnym wrażenie działania systemu CEMOS AUTOMATIC, który bardzo precyzyjnie automatycznie zmienia ustawienia kombajnu w zależności od zmiennych warunków zbioru. System błyskawicznie dostosowuje parametry pracy systemy omłotu, separacji oraz czyszczenia. Jest to bardzo pomocne rozwiązanie dla naszych operatorów, którzy dzięki temu mogą uzyskać maksymalną wydajność nowych kombajnów CLAAS – stwierdza Jarosław Sokół, kierownik gospodarstwa z województwa zachodniopomorskiego.

Maszyna była sprawdzana na polach o różnych warunkach terenowych aby dokładnie przetestować napęd gąsienicowy TERRA TRAC, który gwarantuje wyższą przyczepność i jednocześnie mniejsze ugniatanie gleby. Prędkość układu jezdnego jest automatycznie sterowana za pomocą systemu CRUISE PILOT, co dodatkowo wpływa na wzrost wydajności maszyny i komfortu pracy operatora.

W pełni wykorzystujemy systemy rolnictwa precyzyjnego, dlatego system telematyczny z automatyczną dokumentacją bardzo dobrze sprawdził się nawet podczas bardzo intensywanych prac w trakcie testów. Dzięki temu będziemy mieli ciągły wgląd do parametrów i dokumentacji naszych nowych kombajnów na telefonach i komputerach biurowych. Mając flotę aż sześciu kombajnów CLAAS będziemy porównywali ustawienia kombajnów z biura podczas ich pracy. Do ostatecznej decyzji o zakupie przekonała nas zdecydowanie niższe zużycie paliwa w kombajnie CLAAS w porównaniu z kombajnami dotychczas użytkowanymi – podsumowuje Jarosław Sokół – kierownik gospodarstwa.

Flota nowych kombajnów została zakupiona od firmy ULENBERG – jednego z najbardziej doświadczonych dilerów CLAAS. Należy podkreślić , że w tym roku mija 10 lat Autoryzowanej Sieci Dealerów CLAAS POLSKA. Inwestycja została przeprowadzona w finansowaniu CLAAS FINANCIAL SERVICES, natomiast dotychczasowe kombajny z gospodarstwa zostały odebrane w ramach rozliczenia przez Centrum Maszyn Używanych CLAAS POLSKA.

Firma Ulenberg Sp. z o.o. rozpoczęła z współpracę z CLAAS POLSKA jako autoryzowany dealer w 2009 roku, podpisując umowę w gronie pierwszych nowych dealerów CLAAS POLSKA podczas targów AGRITECHNIKA 2009 w Hanowerze. W pierwszych miesiącach firma Ulenberg oferowała maszyny Claas oraz części i serwis tylko w jednej lokalizacji w miejscowości Główczyce. Ten pozostał główną siedzibą firmy należącej do Mirosława Ulenberga. Dzisiaj firma ta posiada cztery punkty sprzedaży, oprócz Głóbczyc także punkt w Rymaniu, w Malechówku oraz w Pyrzycach. Każdy z tych punktów oferuje sprzedaż maszyn, serwis oraz sprzedaż części zamiennych.

 

Testowanie maszyn na polu podczas cyklu demonstracji polowych jest doskonałą okazją sprawdzenia poszczególnych opcji i rozwiązań oraz porównania z dotychczas użytkowanymi maszynami. Indywidualny pokaz polowy pomoże rolnikowi podjąć decyzję o wyborze marki, modelu, dodatkowych oraz opcji w specyfikacji. Rozważając zakup kombajnu na żniwa 2020 warto już teraz poprosić doświadczonego dealera o przeprowadzenie indywidualnego pokazu maszyny na swoim polu.

Redakcja AgroNews

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Video thumbnail
Gospodarstwo zrównoważone w praktyce
08:16
Video thumbnail
Informator Agronomiczny: Wszystko o nawożeniu wiosennym
22:34
Video thumbnail
Jak poprawić tolerancję roślin na stres oksydacyjny?
05:03
Video thumbnail
Działania prewencyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2020 roku
05:28
Video thumbnail
Wyzwania na rynku mięsa
01:14:08
Video thumbnail
Owoce, hit eksportowy?
01:26:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #5
59:34
Video thumbnail
Rolnictwo zrównoważone wpływa na ekonomikę gospodarstw
07:03
Video thumbnail
Nowości w odmianach kukurydzy od Syngenta
05:22
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #4
01:00:26
Video thumbnail
Zbiór kukurydzy na kiszonkę 2020
04:11
Video thumbnail
Uroczyste wręczenie "Znaku Bezpieczeństwa KRUS"
04:59
Video thumbnail
Wirtualne Dni Kukurydzy PROCAM
56:30
Video thumbnail
Podsumowanie Konkursu dla dzieci: Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!
03:14
Video thumbnail
Wirtualne Dni Warzyw PROCAM
01:00:03
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #3
01:02:05
Video thumbnail
Rekordowe plony pszenicy ozimej - Rekord Polski 2020
07:29
Video thumbnail
Ślimaki w uprawie rzepaku - wrześniowy PROCAM Alert Extra
01:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #2
44:53
Video thumbnail
Żniwa już za Wami? Pamiętajcie by dobrze zagospodarować słomę
05:00
Video thumbnail
PROCAM Cup - treningi 2020
02:12
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #1
50:56
Video thumbnail
dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS apeluje o zachowanie bezpieczeństwa podczas żniw!
01:22
Video thumbnail
Jak rolnik powinien zabezpieczyć gospodarstwo by spać spokojnie?
03:23
Video thumbnail
Doglebowa czy nalistna? Ochrona herbicydowa rzepaku ozimego
14:54
Video thumbnail
KRUS zainaugurowała Strategię „Wizja Zero” w sektorze rolniczym w Polsce w 2020 r.
08:01
Video thumbnail
Ziemniaki pod najlepszą ochroną w PROCAM Alert
08:56
Video thumbnail
Ruszyła druga edycja konkursu filmowego dla młodzieży "Moja Wizja Zero"
02:04
Video thumbnail
Prof. Andrzej Kowalski przewodniczącym Kapituły Konkursu - Plebiscytu AgroWybór 2020
01:40
Video thumbnail
Zielony ład - szansa czy wyzwanie dla polskiego rolnictwa?
04:24
11,170FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
3,365ObserwującyObserwuj
5,450SubskrybującySubskrybuj

Siewnik wkręcił dłoń kobiety

Do nieszczęśliwego wypadku doszło na polu w Olszownicy, gm. Baćkowice. Podczas zasiewów zbóż siewnik wciągnął rękę kobiecie. "Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej ...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE