Tilmor 250 EC – Nowość!!! Fungicyd do stosowania w rzepaku jesienią i wczesną wiosną

Tilmor 240 EC – to krok naprzód w technologii zapoczątkowanej przez Horizon 250 EW – to optymalne rozwiązanie jesienią i wczesną wiosną.

Dzięki zastosowaniu Tilmora farmer zyskuje więcej:

  • Zwiększona skuteczność zwalczania suchej zgnilizny kapustnych (esp. Phoma lingam) zarówno jesienią jak i wiosną
  • Efekt regulacyjny jesienią: zwiększona zimotrwałość
  • Efekt regulacyjny wiosną: zapobieganie wyleganiu, poprawa wigoru rośliny i kondycji całej plantacji
  • To doskonała kombinacja fungicydu i regulatora wzrostu, biorąc pod uwagę narastające zagrożenie ze strony patogenów chorobotwórczych  jesienią!!! 

Timor ma działanie systemiczne, polecamy go do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie rzepaku ozimego i jarego przed chorobami grzybowymi. Produkt do stosowania jesienią w stadium 4-8 liści rzepaku. Bardzo skutecznie zwalcza choroby: a także wykazuje dodatkowo korzystny wpływ na rozwój roślin
rzepaku – efekt regulacyjny jesienią, pobudzenie systemu korzeniowego, zmiana pokroju rzepaku, zwiększona zimotrwałość.

\"\"
Rys 1 jesień optymalny termin zwalczania IGR PAN 2008 

\"\"
Rys 2 jesień zabieg opóźniony IGR PAN 2008 r.

Produkt należy stosować także wczesną wiosną i można stosować także w rzepaku jarym. Najważniejsza korzyść ze stosowania produktu to zysk przeliczony na pieniądze, zysk w plonie, a potencjalny plon rzepak tworzy już jesienią, to
wtedy w kątach liści zawiązują się pędy boczne. W związku z tym, jesienią, plantacje rzepaku należy otoczyć szczególna troską, To właśnie po to został stworzony Tilmor – doskonała kombinacja fungicydu i regulatora wzrostu, biorąc pod uwagę narastające zagrożenie ze strony patogenów chorobotwórczych jesienią. Tilmor 240 EC to odpowiedź na nowe wyzwania rynku rzepaku.

Redakcja AgroNews

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here