Ubój rytualny i hodowla zwierząt futerkowych nie będą zakazane

–  Ubój rytualny w Polsce nie zostanie zakazany. Hodowla zwierząt futerkowych również zostaje utrzymana, ale zaostrzone zostaną kryteria kontroli ferm – poinformował wczoraj Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa.

rolnik, rolnictwo, portal rolny, ubój rytualny, Ardanowski, hodowla zwierząt futerkowych

Na wczorajszej konferencji w Kancelarii Premiera, minister rolnictwa, prezentując założenia Paktu dla wsi, poinformował, że ubój rytualny i hodowla zwierząt futerkowych nie zostaną zakazane.

Hodowla zwierząt futerkowych pod ostrą kontrolą

Szef resortu rolnictwa zastrzegł jednak, że fermy zajmujące się hodowlą zwierząt futerkowych będą wyjątkowo rygorystycznie kontrolowane.

– Każda ferma zostanie poddana obowiązkowi certyfikacji. Być może nawet będzie to certyfikacja międzynarodowa. Chodzi o zapewnienie dobrych warunków hodowli tych zwierząt, o ich dobrostan – powiedział Ardanowski.

Wypowiedź dotycząca zwierząt futerkowych i uboju rytualnego w 24 minucie nagrania.

Ubój rytualny zwiększy możliwości eksportowe

Powody do zadowolenia mają także producenci bydła mięsnego, którzy od prawie roku walczyli o utrzymanie możliwości uboju rytualnego zwierząt. Rząd ostatecznie wycofuje się z pomysłu wprowadzenia zakazu w tym obszarze.

– Żeby zwiększyć możliwości eksportowe wołowiny odchodzimy od pomysłu zakazu uboju rytualnego –  poinformował minister rolnictwa.

Kamila Szałaj
Redakcja AgroNews

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here