Ukraina: drobiarstwo walczy z black out’em

Rosyjskie ataki na ukraińską infrastrukturę powodują kłopoty dla drobiarstwa. Wiele punktów sprzedaży detalicznej nie jest w stanie utrzymywać mięsa drobiowego we właściwych warunkach i zapobiegać jego psuciu się.

Ukraina: drobiarstwo walczy z black out’em

Przedsiębiorstwa te są dobrze zarządzanymi zakładami dysponującymi alternatywnymi sposobami zasilania. Niemniej, kłopoty z elektrycznością powodują problemy ze zbytem produktów drobiarskich na rynku wewnętrznym. Wiele punktów sprzedaży detalicznej nie jest w stanie utrzymywać mięsa drobiowego we właściwych warunkach i zapobiegać jego psuciu się. Taka sytuacja jest źródłem potencjalnych strat dla branży drobiarskiej.

Dania oficjalnie zamyka klatkowy chów kur

W związku z tym – jak informuje portal Poultry Word – MHP, największe drobiarskie przedsiębiorstwo na Ukrainie, pomaga partnerom detalicznym udostępniając im ciężarówki – chłodnie. Samochody wyposażone w generatory pozwalają albo przechowywać żywność przeznaczoną do sprzedaży, albo prowadzić sprzedaż detaliczną w sposób mobilny.

Źródło: KIPDiP

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

W rolnictwie chodzi o ponadpartyjne porozumienie, a ja pokazałam swój pomysł na rolnictwo

Przedstawiłam swój pomysł na rolnictwo– powiedziała dziś minister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka przedstawiając rezultaty swojej pracy w kończącym się tygodniu. Straty suszowe Minister Anna...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics