Ukraina zakazała eksportu nawozów

Agencja Reuters, poinformowała, że Ukraina wprowadziła zakaz eksportu nawozów azotowych, fosforowych, potasowych i wieloskładnikowych. Informację tę podał ukraiński resortu rolnictwa.

Ukraina zakazała eksportu nawozów
Ukraina zakazała eksportu nawozów

Ukraina jest jednym z czołowych światowych producentów produktów rolnych. Wcześniej już wprowadziła zakaz eksportowania m.in. kukurydzy, oleju słonecznikowego czy pszenicy.

Wołodymyr Zełenski – prezydent Ukrainy zapowiedział, że ukraińscy rolnicy rozpoczynają prace na polach, gdyż muszą posiać jak najwięcej upraw.

Według krajowego związku producentów rolnych w tym roku na Ukrainie zmieni się tradycyjny rozkład upraw – wielkoobszarowe zasiewy słonecznika, kukurydzy i rzepaku zastąpią owies, proso i gryka.

Prognozy Ukrainy przez inwazją Rosji zakładały, że w sezonie 2021/22 kraj ten wyeksportuje ponad 60 mln ton zboża (33 mln ton kukurydzy i 23 mln ton).

AM/Redakcja AgroNews

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Skutki susz nie są natychmiastowe, narastają powoli

Skutki susz nie są natychmiastowe, ale narastają powoli, i szczególnie odczuwalne są w rolnictwie przez obniżenie plonów wielu gatunków roślin uprawnych - ocenił dr...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,940ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE