Advertisement

Uprawa w permakulturze

Podczas kontroli u zarejestrowanego przedsiębiorcy w miejscowości Nowa Karczma, inspektorzy WIORiN w Gdańsku Oddział w Kościerzynie natrafili na gospodarstwo prowadzące uprawę w permakulturze.

Uprawa w permakulturze

Permakultura to nic innego, jak korzystanie z sił natury i wzorowanie się na procesach zachodzących w naturze. Jest to wykorzystanie nieskończonego potencjału zgromadzonej materii organicznej jako źródła składników odżywczych.

Uprawa bez degradacji

Jak poinformował właściciel gospodarstwa, warzywa uprawiane są na permakulturze. Uprawa prowadzona jest na kopcach, które maja zadane bio emy- zespół pożytecznych mikroorganizmów, dające możliwość korzystania z natury bez jej degradacji, pozwalają ograniczyć a nawet wyeliminować między innymi użycie chemicznych środków ochrony roślin.

Ponadto podkreślił, że w permakulturze wykorzystuje się zachodzące w naturze naturalne procesy, nie niszcząc ich przekopywaniem. Doceniamy resztki organiczne, pozwalając im wzbogacać podłoże. Efektem takiej uprawy są maksymalne plony oraz zdrowa gleba.

Uprawa w permakulturze

Korzystanie z Bio Emów dla gleby i rośliny powoduje między innymi podnoszenie biologicznej aktywności gleby, poprawę urodzajności i żyzności gleby, zwiększenie dostępności makro i mikroelementów również z form niedostępnych zalegających w glebie, wzrost odporności na przymrozki, suszę, patogeny i szkodniki, wyzwala wigor i siłę wzrostu roślin, optymalnie wykorzystanie wody przez rośliny, wzrost plonów oraz polepsza wygląd, smak i zapach roślin.

Systematyczne stosowanie Pro Bio Emów jest w pełni bezpieczne dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Nie mają okresów karencji i prewencji.

Źródło i fot.: PIORiN

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

dwa × trzy =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,904ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

Tragedia w stajni. Koń poturbował rolnika

W sobotę, policjanci interweniowali w jednym z gospodarstw w Niebylcu. Właściciel poszedł do budynku gospodarczego, aby oporządzić konia i został przez niego poturbowany. Niestety...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE