Urządził rajd kradzionym ciągnikiem. Był kompletnie pijany

Wyjątkowym brakiem odpowiedzialności wykazał się 42-latek z powiatu kartuskiego. Najpierw ukradł ciągnik rolniczy, potem zderzył się z samochodem osobowym, a po wszystkim próbował uciec z miejsca zdarzenia. Po zatrzymaniu przez policję okazało się, że mężczyzna miał w organizmie 3 promile alkoholu! Miał także 10-letni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

kradziony ciągnik, wypadki na wsi, ciągnik, policja

– W minioną niedzielę po godzinie 16.00 dyżurny kartuskiej komendy dostał zgłoszenie, że pijany kierowca ciągnika uderzył w samochód na drodze w Gołubiu, a kiedy próbował uciekać został ujęty przez kierującego samochodem osobowym. Na miejsce dyżurny skierował policjantów z kartuskiej drogówki, którzy pracowali nieopodal – w Stężycy. Mundurowi szybko pojechali na miejsce gdzie zatrzymali kierowcę ursusa – informuje kartuzka policja.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu, kierujący ciągnikiem Ursus 42-letni mieszkaniec gminy Stężyca wyjeżdżając z ul. Przy Lesie na ul. Sambora w Gołubiu zjechał na lewy pas i uderzył w kierującego seatem, następnie zatrzymał się i cofając ciągnikiem po raz kolejny uderzył w osobówkę. Jak ustalili policjanci kierowca ciągnika po zderzeniu z samochodem wypadł z niego, a następnie kiedy próbował uciekać został ujęty przez innego kierującego samochodem.

Po badaniu policyjnym alkomatem okazało się, że mężczyzna jest pijany, urządzenie wykazało ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu 42-latka w policyjnej bazie danych okazało się, że posiada 10-letni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Tego samego dnia właściciel ciągnika rolniczego, którym kierował 42-latek zgłosił jego kradzież.

Kierowca pojazdu został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty prokuratorskie. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.
Za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu sądowego może mu grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za krótkotrwałe użycie obcego pojazdu mechanicznego.

Redakcja AgroNews, na podst. i fot. KPP Kartuzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here