Valtra pomaga operatorom ciągników oszczędzać paliwo dzięki aplikacji Valtra Coach

Z biegiem lat Valtra zyskała swoją reputację dzięki łatwej w użyciu technologii inteligentnego rolnictwa. W chwili obecnej nordycka marka ciągników skupia się na wykorzystaniu danych generowanych przez inteligentne ciągniki, aby pomóc operatorom w skróceniu czasu przestoju w celu obniżenia zużycia paliwa i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

Valtra pomaga operatorom ciągników oszczędzać paliwo dzięki aplikacji Valtra Coach

Nowa, innowacyjna aplikacja Valtra Coach pomaga operatorom zmniejszyć zużycie paliwa poprzez monitorowanie nawyków jazdy i prezentowanie w angażujący sposób informacji zwrotnych w czasie rzeczywistym. Tuomas Nevaranta, dyrektor ds. zarządzania produktami w firmie Valtra, uważa, że dzięki temu kierowcy uzyskają przydatne informacje. „Valtra Coach wyznacza nowy kierunek w rozwiązaniach dla rolników bazujących na danych. Wiemy na przykład, że w przypadku 20% ciągników ponad 10% zużycia paliwa przypada na czas przestoju – co potencjalnie można zmniejszyć. Valtra Coach zapewnia kierowcom natychmiastowe, rzeczywiste informacje na podstawie parametrów ich własnej jazdy”.

Valtra Coach wykorzystuje dane zebrane za pośrednictwem Valtra Connect (systemu telemetrycznego), aby pokazać kierowcom, gdzie zużywają więcej paliwa niż to konieczne. Następnie aplikacja porównuje je z zagregowanymi danymi, a następnie monitoruje i nagradza zmianę stylu prowadzenia pojazdu przez kierowcę, zmniejszającą zużycie paliwa. Poprzez grywalizację procesu monitorowania i informacji zwrotnych, aplikacja sprawia, że bardziej wydajne prowadzenie pojazdu staje się przyjemną rozrywką. We wstępnych badaniach Valtra szacuje, że dla operatora prowadzącego ciągnik przez 5,2 godziny dziennie, skrócenie czasu przestoju o 12% może zaoszczędzić ponad 330 litrów paliwa rocznie.  

Wersja demonstracyjna Valtra Coach została zaprezentowana na stoisku Valtry na targach Agritechnica 12 listopada 2023 roku. Valtra dąży do tego, aby pierwsza publiczna wersja aplikacji została udostępniona w 2024 roku.

Źródło: i fot.: Valtra

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zaświadczenia z KRUS. Jaka jest procedura i jakie wymagania?

Wydawanie zaświadczeń o podleganiu ubezpieczeniu społecznemu rolników, ubezpieczeniu zdrowotnemu, o niezaleganiu bądź stwierdzające zadłużenie z tytułu składek na ww. ubezpieczenie, a także o niefigurowaniu...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics