W Polsce ceny skupu świń pozostają stabilne i nie odbiegają od cen notowanych w Niemczech

Presja cenowa na skup żywca wieprzowego zmalała w całej Europie. Niska podaż żywca jest wystarczająca do potrzeb przetwórstwa. Sprzedaż wieprzowiny na rynku unijnym jest stabilna, ale pozostaje ona na niskim poziomie. Zakłady mięsne narzekają na brak konkurencyjności na rynkach światowych i spadek eksportu. Obecna sytuacja rynkowa nie daje wystarczających impulsów do wzrostów cen skupu za żywiec.

świnia asf
W Polsce ceny skupu świń pozostają stabilne i nie odbiegają od cen notowanych w Niemczech

W Niemczech cena VEZG  w dniu 29/09/2023 została utrzymana na niezmienionym poziomie 2,25 €/kg (wbc). Jednak po raz kolejny mała giełda niemiecka ISN nie zanotowała żadnej sprzedaży. W przyszłym tygodniu 3 października będzie w Niemczech dniem świątecznym. Oznacza to krótszy tydzień ubojowy mniejsze zapotrzebowanie na surowiec. W niektórych landach możliwe są więc pewne przesunięcia odbiorów żywca.

W Polsce ceny skupu świń pozostają stabilne i nie odbiegają od cen notowanych u naszego zachodniego sąsiada. Ponadto wysoki kurs euro zniechęca do importu surowca z zagranicy. Uczestnicy rynku pozostają w oczekiwaniu na dalszy rozwój sytuacji rynkowej.

A. Dargiewicz | POLPIG

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dofinansowanie do wykorzystania biometanu. Kto skorzysta?

Do 25 lipca 2024 r. trwają konsultacje projektu programu priorytetowego „Poprawa bezpieczeństwa energetycznego poprzez wykorzystanie biometanu”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics