W Polsce ceny skupu świń pozostają stabilne i nie odbiegają od cen notowanych w Niemczech

Presja cenowa na skup żywca wieprzowego zmalała w całej Europie. Niska podaż żywca jest wystarczająca do potrzeb przetwórstwa. Sprzedaż wieprzowiny na rynku unijnym jest stabilna, ale pozostaje ona na niskim poziomie. Zakłady mięsne narzekają na brak konkurencyjności na rynkach światowych i spadek eksportu. Obecna sytuacja rynkowa nie daje wystarczających impulsów do wzrostów cen skupu za żywiec.

świnia asf
W Polsce ceny skupu świń pozostają stabilne i nie odbiegają od cen notowanych w Niemczech

W Niemczech cena VEZG  w dniu 29/09/2023 została utrzymana na niezmienionym poziomie 2,25 €/kg (wbc). Jednak po raz kolejny mała giełda niemiecka ISN nie zanotowała żadnej sprzedaży. W przyszłym tygodniu 3 października będzie w Niemczech dniem świątecznym. Oznacza to krótszy tydzień ubojowy mniejsze zapotrzebowanie na surowiec. W niektórych landach możliwe są więc pewne przesunięcia odbiorów żywca.

W Polsce ceny skupu świń pozostają stabilne i nie odbiegają od cen notowanych u naszego zachodniego sąsiada. Ponadto wysoki kurs euro zniechęca do importu surowca z zagranicy. Uczestnicy rynku pozostają w oczekiwaniu na dalszy rozwój sytuacji rynkowej.

A. Dargiewicz | POLPIG

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości od BASF na nowy sezon

BASF Polska, dział Agricultural Solutions zaprosił 29 listopada 2023 r. przedstawicieli mediów rolniczych na konferencję prasową do Centrum Olimpijskiego – siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics