Wiemy, kto został Królową Mleka 2017

Już po raz czwarty odbyły się wybory Królowej Mleka. Została nią 20 letnia Karolina Matusiak z Kutna (woj. łódzkie), jej kadencja oficjalnie rozpocznie się 1 stycznia 2017 r.

 

\"rolnictwo,
Od lewej stoją: Urszula Ostaszewska, Janusz Górski (Przewodniczący jury), Karolina Matusiak i Izabella Czaplejewicz

W głosowaniu internetowym (8-22 października 2016), zwyciężyła Anna Rydzewska ze Szczuczyna (woj. podlaskie), drugie miejsce zajęła Anna Kubik z Mszany Górnej (woj. małopolskie), następne zaś, trzecie, Urszula Ostaszewska z Kosowa Lackiego (woj. mazowieckie).

Pięć kandydatek, wybranych spośród zgłoszonych uprzednio aplikacji zaprezentowało się w siedzibie Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Zw. Rew. przed sześcioosobowym jury składającym się z profesorów uczelni rolniczych, przedstawicieli branży mleczarskiej oraz mediów. Po podsumowaniu głosów jury oraz internautów, nową Królową Mleka 2017 została Karolina Matusiak, natomiast Urszula Ostaszewska i Izabella Czaplejewicz otrzymały tytuły Księżniczek Mleka 2017.

Koronacja odbędzie się 16 listopada, w dniu otwarcia Targów Mleczarskich Mleko-Expo 2016 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Królowa Mleka roku 2016, Agnieszka Zaborska, pełni swe obowiązki do końca grudnia bieżącego roku.

Karolina Matusiak urodziła się w kwietniu 1996 roku w Kościerzynie, dorastała w Kutnie, w województwie łódzkim, w środowisku rolniczym. Rodzice studiowali kierunki rolnicze. Rodzina od pokoleń zajmuje się rolnictwem, głownie w zakresie produkcji mleczarskiej, także wytwarzanej w sposób ekologiczny. Karolina jest studentką Szkoły Głównej Handlowej i mieszka w Warszawie. Znamienne, iż jest to już jej drugi tytuł królowej, jako że w 2014 r. został wybrana Królowa Róż w konkursie zorganizowanym przez Kutnowski Domu Kultury.

Izabella Czaplejewicz urodziła się w styczniu 1997 roku w Olsztynie, dorastała w miejscowości Łukta (woj. warmińsko-mazurskie). Rodzice prowadzą gospodarstwo rolne, posiadają także hodowlę krów mlecznych. Studiuje na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie na kierunku zootechnika, w przyszłości jednak zamierza studiować weterynarię.

Urszula Ostaszewska urodziła się w październiku 1994 w Sokołowie Podlaskim, mieszka w Kosowie Lackim, woj. mazowieckie. Rodzice są właścicielami gospodarstwa rolnego.Obecnie jest na siódmym semestrze kierunku Bioinżynieria Produkcji Żywności Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznegow Siedlcach. W ramach wymiany studenckiej Erasmus studiowała Inżynierię Rolniczą na Politechnice w Cartagenie w Hiszpanii.

Członkowie jury projektu „Królowa Mleka” 2017: Janusz Górski (Forum Mleczarskie), Wojciech Nalazek (TVP), Krystyna von Nathusius (Fundacja Promocji Zdrowego Żywienia PROCIBUS), dr hab. Antoni Pluta (profesor w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie), Kaja Rybacka (Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Zw. Rew.), oraz prof. dr hab. inż. Zygmunt Zander (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski).

Organizatorem „Królowej Mleka” jest Fundacja Promocji Zdrowego Żywienia PROCIBUS. Patronami tego projektu są ministerstwa rolnictwa i zdrowia oraz organizacje branżowe. Działalność „Królowej Mleka” częściowo finansowana jest ze środków Funduszu Promocji Mleka.

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jak może wyglądać polskie rolnictwo jeśli wyjdziemy z Unii Europejskiej?

W przededniu wyborów do Parlamentu Europejskiego warto sobie zadać to pytanie. Pytanie, o tyle zasadne, że wydarzenia ostatnich dwóch lat, czyli bezrefleksyjne otworzenie rynku unijnego...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics