Wiemy, kto został Królową Mleka 2017

Już po raz czwarty odbyły się wybory Królowej Mleka. Została nią 20 letnia Karolina Matusiak z Kutna (woj. łódzkie), jej kadencja oficjalnie rozpocznie się 1 stycznia 2017 r.

 

\"rolnictwo,
Od lewej stoją: Urszula Ostaszewska, Janusz Górski (Przewodniczący jury), Karolina Matusiak i Izabella Czaplejewicz

W głosowaniu internetowym (8-22 października 2016), zwyciężyła Anna Rydzewska ze Szczuczyna (woj. podlaskie), drugie miejsce zajęła Anna Kubik z Mszany Górnej (woj. małopolskie), następne zaś, trzecie, Urszula Ostaszewska z Kosowa Lackiego (woj. mazowieckie).

Pięć kandydatek, wybranych spośród zgłoszonych uprzednio aplikacji zaprezentowało się w siedzibie Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Zw. Rew. przed sześcioosobowym jury składającym się z profesorów uczelni rolniczych, przedstawicieli branży mleczarskiej oraz mediów. Po podsumowaniu głosów jury oraz internautów, nową Królową Mleka 2017 została Karolina Matusiak, natomiast Urszula Ostaszewska i Izabella Czaplejewicz otrzymały tytuły Księżniczek Mleka 2017.

Koronacja odbędzie się 16 listopada, w dniu otwarcia Targów Mleczarskich Mleko-Expo 2016 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Królowa Mleka roku 2016, Agnieszka Zaborska, pełni swe obowiązki do końca grudnia bieżącego roku.

Karolina Matusiak urodziła się w kwietniu 1996 roku w Kościerzynie, dorastała w Kutnie, w województwie łódzkim, w środowisku rolniczym. Rodzice studiowali kierunki rolnicze. Rodzina od pokoleń zajmuje się rolnictwem, głownie w zakresie produkcji mleczarskiej, także wytwarzanej w sposób ekologiczny. Karolina jest studentką Szkoły Głównej Handlowej i mieszka w Warszawie. Znamienne, iż jest to już jej drugi tytuł królowej, jako że w 2014 r. został wybrana Królowa Róż w konkursie zorganizowanym przez Kutnowski Domu Kultury.

Izabella Czaplejewicz urodziła się w styczniu 1997 roku w Olsztynie, dorastała w miejscowości Łukta (woj. warmińsko-mazurskie). Rodzice prowadzą gospodarstwo rolne, posiadają także hodowlę krów mlecznych. Studiuje na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie na kierunku zootechnika, w przyszłości jednak zamierza studiować weterynarię.

Urszula Ostaszewska urodziła się w październiku 1994 w Sokołowie Podlaskim, mieszka w Kosowie Lackim, woj. mazowieckie. Rodzice są właścicielami gospodarstwa rolnego.Obecnie jest na siódmym semestrze kierunku Bioinżynieria Produkcji Żywności Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznegow Siedlcach. W ramach wymiany studenckiej Erasmus studiowała Inżynierię Rolniczą na Politechnice w Cartagenie w Hiszpanii.

Członkowie jury projektu „Królowa Mleka” 2017: Janusz Górski (Forum Mleczarskie), Wojciech Nalazek (TVP), Krystyna von Nathusius (Fundacja Promocji Zdrowego Żywienia PROCIBUS), dr hab. Antoni Pluta (profesor w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie), Kaja Rybacka (Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Zw. Rew.), oraz prof. dr hab. inż. Zygmunt Zander (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski).

Organizatorem „Królowej Mleka” jest Fundacja Promocji Zdrowego Żywienia PROCIBUS. Patronami tego projektu są ministerstwa rolnictwa i zdrowia oraz organizacje branżowe. Działalność „Królowej Mleka” częściowo finansowana jest ze środków Funduszu Promocji Mleka.

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wsparcie rolników – nowe decyzje Rady Ministrów

Zgodnie z zapowiedziami minister rolnictwa i rozwoju wsi Anny Gembickiej Rada Ministrów podjęła kolejne decyzje wspierające rolników. Rada Ministrów przyjęła zmianę rozporządzenia Rady Ministrów z...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics