“Wizja Zero”, czyli bez wypadków i chorób zawodowych rolników

30 czerwca 2020 r. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego inauguruje tegoroczne działania w ramach realizacji Strategii „Wizja Zero” w sektorze rolniczym  w Polsce. Głównym celem Strategii jest zmniejszanie wypadków przy pracy oraz chorób zawodowych, co wiąże się ze stworzeniem lepszych warunków pracy i poprawą zdrowia rolników.

Laureaci I edycji Konkursu “Moja wizja zero”

W tym roku Kasa zwraca szczególną uwagę na dobrostan rolnika, jako jeden z III filarów Wizji Zero, obok bezpieczeństwa i zdrowia, który ma wpływ na bezpieczeństwo pracy rolników. Badania dowodzą, że zmęczenie, stres, zdrowie psychiczne oraz organizacja pracy to ważne czynniki, które niejednokrotnie mogą zaważyć na zdrowiu i życiu rolnika oraz jego najbliższych.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od prawie 30 lat aktywnie prowadzi działania prewencyjne w zakresie bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych; popularyzacja założeń Strategii podkreśla wagę tych działań i pozwala dotrzeć z przekazem prewencyjnym do jeszcze większego grona rolników.

Realizacji Strategii w tym roku służyć będzie II Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rolnika”, odbywający się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Konkurs ma na celu promowanie wśród młodzieży, w szczególności uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów uczelni wyższych o profilu rolniczym, bezpiecznych zachowań związanych z pracą na terenie gospodarstwa rolnego.  Współorganizatorami Konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, Fundacja PGE, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Państwowa Inspekcja Pracy, patronem medialnym – TVP Info.

I Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Strategia Prewencji w Rolnictwie” rozstrzygnięty

W ramach wdrażania Strategii w 2020 r. powstał kolejny spot promocyjny, którego premiera odbędzie się podczas konferencji prasowej Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dr Aleksandry Hadzik w dn. 30 czerwca br.

Źródło: KRUS

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

dziewiętnaście + dwa =

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,901ObserwującyObserwuj
7,100SubskrybującySubskrybuj

Kredyty bez prowizji i z obniżoną marżą – wystartowała nowa kampania dla rolników

Już 20 września startuje kolejna kampania promocyjna. W ramach oferty Bank BNP Paribas proponuje nowym i obecnym Klientom prowadzącym działalność rolniczą, szereg usług finansowych...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE