Wizyta w Demo Centrum F&N Agro

W dniach 12-13. czerwca 2014 roku firma F&N Agro Polska zoraganizowała spotkanie dla dziennikarzy branżowych w Tarnowskich Górach, podczas którego zaprezentowała swoje działania i cele oraz udostępniła do zwiedzania założone w 2009 roku Centrum Demonstracyjne w Kopienicy. Do wyboru tej właśnie lokalizacji przyczyniła się ogromna presja chwastów na stanowisku takich jak: fiołek polny, rdest powojowy, miotła zbożowa, chaber bławatek, poziewnik szorstki, skrzyp polny i wiele innych.

Spotkanie rozpoczął dr Manfred Weiser – dyrektor generalny F&N Agro.  W swoim wystąpieniu zaprezentował cele firmy w Polsce, w których najistotniejsze są:

  • regularne wprowadzanie produktów agrochemicznych 4-5 rocznie
  • rozwój sprzedaży nasion oraz nawozów dolistnych
  • Obecność przedstawicieli handlowych w każdym rejonie Polski oraz dotarcie do jak najszerszej bazy klientów
  • Testowanie produktów w Polskich warunkach klimatycznych
  • Zwiększenie udziału w rynku do 8%.

 

\"\"

 

Manfred Weister przedstawił również nowe produkty, które pojawią się w palecie firmy w latach 2014-2016.
W 2014 roku firma wprowadzi na rynek: Agritox Turbo, Kileo, Kaiso, Avatar i Emblem Pro SC. W 2015 roku do palety dołączą: Prolectus, Stallion,  Ikanos, Tazer, Mystic Combi. W 2016 roku planowane jest wprowadzenie 2 kolejnych herbicydów, 1 insektycydu, i 2 fungicydów.

Po dyrektorze generalnym głos zabrał Grzegorz Wieszołek odpowiedzialny w firmie za dział doświadczeń. W swoim wystąpieniu opowiedział  m.in. o celach pól doświadczalnych, specjalnej praktyce centrum doświadczalnego dla wysokiej presji chwastów, oraz czynnikach wpływających na uodpornienie chwastów.

 

\"\"

 

Paweł Borkowski – dział wdrożeń F&F Agro  przedstawił dwa produkty, które firma planuje wprowadzić w 2015 roku. Pierwszym z nich jest Tazer 250 SC.  Do najważniejszych zalet tego produktu należy zawartość substancji aktywnej – azokstystrobiny 250 g/l. Tazer stosowany może być w takich uprawach, jak:  pszenica ozima, jęczmień ozimy i jary, kukurydza. Rośliny warzywne, w tym: szparag, fasola, kalafior, brokuł, pomidor pod osłonami. 

 

 \"\"

 

 

Paweł Borkowski opowiedział również o nowym zastosowaniu azoksystrobiny w uprawie ziemniaka. W tym przypadku jest jedną z najskuteczniejszych substancji przeciwko alternariozie.

Drugim produktem, o którym mówił prelegent  jest Stallion 363 SC – środek niszczący chwasty od fazy kiełkowania do fazy pierwszych liści. Oparty na dwóch substancjach aktywnych – chlomazonie (absorbowany przez korzenie i część podliścieniową roślin, hamuje syntezę barwników w roślinach, oraz Pendimetalinie (pobierana przez korzenie i liście).

Stallion stosowany może być w ochronie  marchwi, ziemniaka i grochu jadalnego i bobu.

Tomasz Przybylski – zajmujący się uprawą kukurydzy, rzepaku oraz zaprawami nasiennymi zaprezentował nowy produkt w palecie firmy – Ikanos – innowacyjny preparat do zwalczania chwastów jednoliściennych w kukurydzy.

 

\"\"

 

 

Sławomir Doniec – nawozy dolistne i uprawy sadowniczo – warzywne –  przedstawił najlepsze rozwiązania w zakresie ochrony herbicydowej sadów  poprzez zastosowanie produktu – Kileo.

 

\"\"

 

Po prezentacji wszyscy uczestniczy spotkania udali się do Centrum Demonstracyjnego, które jest zlokalizowane w Kopienicy, w północnej części Górnego Śląska, gdzie na obszarze 4 ha można oglądać: rzepak ozimy, pszenicę ozimą, pszenżyto ozime, a także: groch siewny, łubin żółty, kukurydzę, zboża jare, koniczynę oraz soję.

 

\"\"

 

Do ochrony poszczególnych roślin używane są  preparaty F&N Agro w porównaniu z ciekawymi rozwiązaniami firm konkurencyjnych.

\"\"

 

Duża presja chwastów, jak również chorób i szkodników sprawia, że miejsce to jest świetną lokalizacją do pokazania skuteczności preparatów firmy F&N Agro oraz zaprezentowania gotowych rozwiązań dla problemów z jakimi stykają się rolnicy w praktyce.

Redakcja AgroNews

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rynek mleka: Opłacalność balansuje na krawędzi

Ceny skupu mleka są mocno zróżnicowane w zależności od odbiorcy oraz konkretnego cennika. Średnia cena waha się w okolicach 2,05 zł za litr mleka surowego. Zdaniem...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics