Zderzenie ciągnika rolniczego z cysterną

Na krajowej trasie numer 79 w Wysiadłowie pow. sandomierski, woj. świętokrzyskie doszło do poważnego zderzenia ciągnika rolniczego z samochodem ciężarowym przewożącym cement.

Zderzenie ciągnika rolniczego z cysterną
Zderzenie ciągnika rolniczego z cysterną

Zderzenia dwóch pojazdów

Do wypadku doszło 4 maja 2021 roku miejscowości Wysiadłów, gmina Wilczyce. Według ustaleń policji kierowca ciągnika rolniczego skręcał w lewo na parking, a ciężarówka chciała wyprzedzić pojazd w niedozwolonym miejscu. Doszło do zderzenia, w wyniku którego oba pojazdy wypadły z drogi.

Do zdarzenia zostały zadysponowane zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Sandomierzu, OSP Wysiadłów i OSP Łukawa.

Ukradł sąsiadowi ciągnik by zaorać swoje pole

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączaniu zasilania elektrycznego w pojazdach oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala na dalsze badania.

Dalsze działania strażaków polegały na uszczelnieniu w samochodzie ciężarowym zbiornika z paliwem, który uległ uszkodzeniu i przepompowaniu paliwa do zastępczych beczek w celu ograniczenia wycieku. Po czynnościach przeprowadzonych przez Policję ratownicy dokonali sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

Źródło: Komenda Powiatowa
Państwowej Straży Pożarnej
w Sandomierzu

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

eleven + eighteen =

Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,142ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE