Zielona transformacja rolnictwa – zapraszamy na debatę z udziałem komisarza Janusza Wojciechowskiego

W najbliższy piątek, 18 listopada o godz. 14:00 odbędzie się internetowa debata poświęcona zielonej transformacji rolnictwa. Gospodarzem debaty jest Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP” będzie reprezentować Małgorzata Bojańczyk, Dyrektor Stowarzyszenia.

Zielona transformacja rolnictwa – zapraszamy na debatę z udziałem komisarza Janusza Wojciechowskiego

Uczestnicy spotkania będą dyskutować o tym, co dalej ze Wspólną Polityką Rolną Unii Europejskiej? Jak w obliczu Europejskiego Zielonego Ładu zmieni się rolnictwo w państwach członkowskich? Jak wyżywić wciąż rosnącą populację świata, nie doprowadzając do kryzysu klimatycznego? Jaki potencjał dla rolnictwa tkwi w nowych technologiach? Jak wzmocnić pozycję rolników w systemie żywnościowym oraz jakie znaczenie ma tutaj doskonalenie umiejętności pracowników sektora rolnego?

Uczestnicy debaty:
• Janusz Wojciechowski, Komisarz UE ds. rolnictwa,
• Małgorzata Bojańczyk, dyrektor, Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP”,
• Bartosz Urbaniak, szef Bankowości Agro BNP Paribas na Europę Środkowo-Wschodnią i Afrykę,
• Miłosz Szymański, redaktor podcastu „Głos Kongresu Obywatelskiego” (moderator debaty).

Debata odbywa się w formule online – dostęp do transmisji na żywo dostępny jest na YouTube oraz na Facebooku. Spotkanie jest częścią dyskusji związanej z publikacją „Zielona transformacja polskiego rolnictwa – sens, filozofia i drogi do celu”, którego Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP” jest partnerem. Publikacja zgromadziła blisko 30 ekspertów, którzy w swoich tekstach podjęli próbę odpowiedzenia na najważniejsze pytania związane ze zmianami dotyczącymi produkcji rolnej w Polsce.
Serdecznie zapraszamy!

Zrównoważony rozwój pozwala budować odporność biznesu w niestabilnych czasach. Raport ASAP i Accenture

Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP” jest niekomercyjną inicjatywą grupy firm i osób reprezentujących różne branże łańcucha żywnościowego. Stowarzyszenie podejmuje szereg działań na rzecz promocji, edukacji i współpracy w obszarze rolnictwa zrównoważonego w Polsce.

Źródło: Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP”

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dofinansowanie do wykorzystania biometanu. Kto skorzysta?

Do 25 lipca 2024 r. trwają konsultacje projektu programu priorytetowego „Poprawa bezpieczeństwa energetycznego poprzez wykorzystanie biometanu”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics