Zielona transformacja rolnictwa – zapraszamy na debatę z udziałem komisarza Janusza Wojciechowskiego

W najbliższy piątek, 18 listopada o godz. 14:00 odbędzie się internetowa debata poświęcona zielonej transformacji rolnictwa. Gospodarzem debaty jest Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP” będzie reprezentować Małgorzata Bojańczyk, Dyrektor Stowarzyszenia.

Zielona transformacja rolnictwa – zapraszamy na debatę z udziałem komisarza Janusza Wojciechowskiego

Uczestnicy spotkania będą dyskutować o tym, co dalej ze Wspólną Polityką Rolną Unii Europejskiej? Jak w obliczu Europejskiego Zielonego Ładu zmieni się rolnictwo w państwach członkowskich? Jak wyżywić wciąż rosnącą populację świata, nie doprowadzając do kryzysu klimatycznego? Jaki potencjał dla rolnictwa tkwi w nowych technologiach? Jak wzmocnić pozycję rolników w systemie żywnościowym oraz jakie znaczenie ma tutaj doskonalenie umiejętności pracowników sektora rolnego?

Uczestnicy debaty:
• Janusz Wojciechowski, Komisarz UE ds. rolnictwa,
• Małgorzata Bojańczyk, dyrektor, Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP”,
• Bartosz Urbaniak, szef Bankowości Agro BNP Paribas na Europę Środkowo-Wschodnią i Afrykę,
• Miłosz Szymański, redaktor podcastu „Głos Kongresu Obywatelskiego” (moderator debaty).

Debata odbywa się w formule online – dostęp do transmisji na żywo dostępny jest na YouTube oraz na Facebooku. Spotkanie jest częścią dyskusji związanej z publikacją „Zielona transformacja polskiego rolnictwa – sens, filozofia i drogi do celu”, którego Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP” jest partnerem. Publikacja zgromadziła blisko 30 ekspertów, którzy w swoich tekstach podjęli próbę odpowiedzenia na najważniejsze pytania związane ze zmianami dotyczącymi produkcji rolnej w Polsce.
Serdecznie zapraszamy!

Zrównoważony rozwój pozwala budować odporność biznesu w niestabilnych czasach. Raport ASAP i Accenture

Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP” jest niekomercyjną inicjatywą grupy firm i osób reprezentujących różne branże łańcucha żywnościowego. Stowarzyszenie podejmuje szereg działań na rzecz promocji, edukacji i współpracy w obszarze rolnictwa zrównoważonego w Polsce.

Źródło: Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP”

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Policjanci pomogli rannemu łabędziowi

Krótki pościg, schwytanie, udzielenie pomocy i opatrzenie rany, a następnie przewiezienie radiowozem do lecznicy – tak wyglądała nocna interwencja piaseckich policjantów, którzy pomogli rannemu...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics