ZZR Samoobrona: Wczorajszy protest to perfidna prowokacja wobec rolników

W Warszawie odbył się Protest Rolników, w trakcie którego doszło do policyjnych prowokacji pod Sejmem. Podczas tych zajść zostało poszkodowanych wielu przypadkowych rolników, którzy przyjechali do stolicy pokojowo upomnieć się o swoje prawa.

ZZR Samoobrona: Wczorajszy protest to perfidna prowokacja wobec rolników

Do protestujących strzelano z kul gumowych, bito rolników pałkami, kopano ich i użyto wobec nich gazu. Zostali poszkodowani rolnicy między innymi z powiatów grudziądzkiego, inowrocławskiego,  bydgoskiego i wielu innych.

– „Podczas protestu poszkodowany został również Marek Duszyński – przewodniczący Związku Zawodowego Rolnictwa Samoobrona. Z bardzo bliskiej odległości zaatakowano go, gazem w twarz. Doszło do tego podczas wynoszenia symbolicznej trumny z napisem Polskie Rolnictwo 2004-2024.” informuje Marcin Wroński ZZR Samoobrona.

 – „Była to perfidna prowokacja wobec rolników niosących trumnę, która była symbolem, katastrofalnej sytuacji w rolnictwie.” – dodaje.

Ostatnio do podobnej prowokacji na mniejszą skalę doszło w Bydgoszczy 9 lutego br., gdzie Policja użyła gazu i siły wobec rolników. Przed 2015 rokiem również dochodziło do takich prowokacji chociażby podczas Marszu Niepodległości, podczas którego bito młodych patriotów, a w ramach policyjnej prowokacji podpalono budkę przed ambasadą.

 – „Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona stanowczo sprzeciwia się, stosowaniu przemocy i prowokacji wobec protestujących rolników. Protest miał charakter pokojowy, tak jak poprzednie, a tego typu prowokacje policyjne, zagrażają zdrowiu i życiu jej uczestników. Przeprowadzone w trakcie dzisiejszego protestu prowokacje miały na celu przedstawienie uczestników jako „rolników – awanturników” i pogorszenie wizerunku protestów i polskich rolników w oczach społeczeństwa. Na takie działanie nie ma naszej zgody i żądamy wyciągnięcia konsekwencji wobec funkcjonariuszy odpowiedzialnych zajścia.” – powiedział Marcin Wroński.

Źródło: ZZR Samoobrona

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rozmowy polsko-chińskie w sprawie eksportu polskich produktów rolno-spożywczych do Chin

Sekretarz stanu Jacek Czerniak spotkał się z LYU Weihong, wiceminister Generalnej Administracji Celnej Chińskiej Republiki Ludowej (GACC) – instytucji odpowiedzialnej za dostęp importowanej żywności...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics