36-latka oszukana podczas zakupu koparko – ładowarki przez Internet

36-latka na internetowych zakupach straciła ponad 12 tysięcy złotych. Była to połowa kwoty za koparko – ładowarkę, którą zgodnie z umową wraz z mężem wpłacili na konto sprzedawcy.

36-latka oszukana podczas zakupu koparko – ładowarki przez Internet
36-latka oszukana podczas zakupu koparko – ładowarki przez Internet

Chcieli kupić koparko – ładowarkę przez Internet

Oszuści internetowi nie próżnują. Kolejni kupujący padli ofiarą kradzieży przez Internet. 36-letnia mieszkanka gminy Skierbieszów w województwie lubelskim wraz z mężem chcieli kupić koparko – ładowarkę. Przeglądając ogłoszenia w sieci zainteresowali się jedną z ofert. Nawiązali kontakt ze sprzedającym, który potwierdził aktualność oferty.

Całkowity koszt koparko – ładowarki z dowozem przez firmę przewozową miał wynieść 22 tysiące złotych. Po telefonicznych uzgodnieniach z przedstawicielem firmy otrzymali umowę sprowadzenia maszyny. Warunkiem realizacji zamówienia było dokonanie wpłaty kwoty ponad 12 tysięcy złotych. 36-latka wraz z mężem spełnili warunki umowy, na wskazane konto przelali pieniądze. Po kilku dniach otrzymali informację od sprzedającego, że koparka utknęła na granicy i żeby mogła do nich dotrzeć muszą zapłacić pozostałą cześć jej wartości. To wzbudziło już ich podejrzenia. Nie zdecydowali się na kolejną wpłatę” – relacjonuje starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło.

Agresywny byk zabił właściciela

Do dziś nie otrzymali zwrotu pieniędzy

Po wymianie korespondencji ze sprzedawcą postanowili odstąpić od umowy. Sprzedawca zgodził się informując, że zwróci im pieniądze na konto. Czekali kilka tygodni, jednak do dzisiaj nie otrzymali pieniędzy, nie dotarła do nich również koparko – ładowarka, a sprzedawca zerwał z nimi kontakt.

Sprawę wyjaśniają policjanci zamojskiej komendy i apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności podczas robienia zakupów za pośrednictwem sieci. Zapłacenie za towar i nieotrzymanie go to oszustwo, za które kodeks karny dla nieuczciwych sprzedawców przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

AM/Redakcja AgroNews na podst. Policja Lubelska

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

16 + 10 =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,895ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

W Generali Agro bon do Biedronki za ubezpieczenie gospodarstwa rolnego

Od 1 grudnia Generali Agro kontynuuje działania na rzecz zachęcenia rolników do ubezpieczania się. Klienci, którzy do końca roku po raz pierwszy ubezpieczą w Generali...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE