ARiMR: nie ma zagrożenia dla realizacji płatności bezpośrednich i obszarowych za 2023 r.

Realizacja płatności bezpośrednich i obszarowych za 2023 r. oraz stan przygotowań do tegorocznej kampanii dopłat były tematem spotkania wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi Stefana Krajewskiego z kierownictwem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Podczas ubiegłotygodniowej narady w siedzibie ARiMR w Warszawie prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Wojciech Legawiec poinformował wiceministra Stefana Krajewskiego o podjęciu działań służących zintensyfikowaniu procesu wypłat płatności  bezpośrednich i obszarowych za ubiegły rok.  Z kolei wiceprezes ARiMR Ryszard Zarudzki poinformował, że Agencja monitoruje sytuację z przekazywaniem rolnikom dopłat. Temu służyć miało m.in. spotkanie online z dyrektorami oddziałów regionalnych ARiMR, podczas którego omawiany był stan obsługi wniosków o przyznanie płatności oraz wskazane pilne zadania potrzebne do realizacji ich wypłat.

ARiMR poinformowała wiceszefa resortu rolnictwa i rozwoju wsi, że nie ma zagrożenia dla realizacji płatności bezpośrednich i obszarowych za 2023 r., gdyż termin na wydanie decyzji w sprawie ich przyznania upływa w dniu 31 maja 2024 r, a termin na wypłatę przyznanych płatności 30 czerwca 2024 r.  Trwają również intensywne prace, w tym informatyczne, nad przygotowaniem tegoroczne kampanii dopłat. 

Wiceminister Stefan Krajewski  w swoim wystąpieniu podkreślił, że wspólnym celem zarówno resortu, jak i Agencji jest przede wszystkim zaspokojenie potrzeb beneficjentów, które będzie możliwe jedynie przy dobrej współpracy obu instytucji. Wskazał, jak ważnym jest wyznaczenie priorytetów, tak aby wszystkie zadania zostały zrealizowane w wyznaczonym terminie. Mając świadomość obciążenia Agencji wielością zadań, prosił jednocześnie o komunikowanie na bieżąco wszelkich problemów na jakie ARiMR napotyka w swoich działaniach.  

Źródło i fot.: ARiMR

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dziś Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics