Brakuje pasz przez suszę. Węgry chcą pomóc polskim hodowcom

W związku z suszą, ambasada Węgier zaoferowała polskim hodowcom bydła mlecznego pomoc w uzupełnienia zapasów pasz – poinformowała Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Węgry chcą pomóc polskim hodowcom, rolnik, rolnictwo, olska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, PFHBiPM, ambasada Węgier, pasze, Węgry chcą pomóc polskim hodowcom bydła mlecznego. Przez suszę brakuje nam pasz objętościowych

– W związku z wiadomościami, że z powodu suszy w Polsce pojawiły się poważne kłopoty hodowców bydła z brakiem pasz objętościowych, otrzymaliśmy oferty z Węgier – takimi słowami zwrócił się Gábor Kónya sekretarz ds. ekonomicznych Ambasady Węgier do Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Węgry chcą pomóc polskim hodowcom

Ambasada Węgier poinformowała, że są możliwości dostarczenia na nasz rynek siana z lucerny, siana z łąki, pelet z lucerny, kukurydzę w belach oraz w peletach, pelet z kukurydzy, kiszonkę z kukurydzy i lucerny, trawy w belach na mokro opakowane w folii, kukurydzę oraz pszenicę paszową.

Kónya zwrócił się do PFHBiPM z prośbą o pomoc w nawiązaniu kontaktów z firmami potrzebującymi uzupełnienia zapasów pasz. Chodzi też o firmy, które zajmują się zaopatrywaniem hodowców w pasze objętościowe.

Zainteresowani proszeni są o kontakt z ambasadą Węgier lub bezpośrednio z jej sekretarzem do spraw ekonomicznych.

oprac. Kamila Szałaj na podst. PFHBiPM, fot. pixabay.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here