Advertisement

Dziewczynka wpadła do szybu elewatora zbożowego

Do wypadku doszło na terenie dawnego elewatora zbożowego we Wrocławiu. 12-letnia dziewczynka wpadła do silosu o głębokości około 15 metrów.

Dziewczynka wpadła do szybu elewatora zbożowego
Dziewczynka wpadła do szybu elewatora zbożowego

W dniu 13 maja Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu odebrało zgłoszenie o wypadku na terenie dawnego elewatora zbożowego.

Do silosu o głębokości około 15 metrów wpadła dziewczynka

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów PSP i przeprowadzeniu rozpoznania. Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że do silosu o głębokości około 15 metrów wpadła dziewczynka. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia. Zbudowaniu stanowiska wysokościowego 4:1 nad szybem i opuszczeniu ratownika z torbą medyczną PSP R1 na dół do osoby poszkodowanej.

56-latek wypadł z ciągnika prosto pod koło

Ze względu na stan osoby poszkodowanej na miejsce zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego „Wrocław 9”. Ze względu na wąską i niebezpieczną klatkę schodową, ewakuowano poszkodowaną za pomocą sprzętu wysokościowego techniką liny kierunkowej ze stropu na wysokości 20 m do poziomu gruntu. Następnie przekazano ją zespołowi ratownictwa medycznego.

Źródło i fot.: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

cztery + 13 =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,878ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

Prezydent podpisał ustawę ułatwiającą rolnikom sprzedaż własnych produktów

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę dotyczącą rolniczego handlu detalicznego. Ustawa ma ułatwiać rolnikom sprzedaż własnych produktów oraz podwyższać kwoty przychodów zwolnionych z podatku dochodowego...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE