Dziewczynka wpadła do szybu elewatora zbożowego

Do wypadku doszło na terenie dawnego elewatora zbożowego we Wrocławiu. 12-letnia dziewczynka wpadła do silosu o głębokości około 15 metrów.

Dziewczynka wpadła do szybu elewatora zbożowego
Dziewczynka wpadła do szybu elewatora zbożowego

W dniu 13 maja Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu odebrało zgłoszenie o wypadku na terenie dawnego elewatora zbożowego.

Do silosu o głębokości około 15 metrów wpadła dziewczynka

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów PSP i przeprowadzeniu rozpoznania. Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że do silosu o głębokości około 15 metrów wpadła dziewczynka. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia. Zbudowaniu stanowiska wysokościowego 4:1 nad szybem i opuszczeniu ratownika z torbą medyczną PSP R1 na dół do osoby poszkodowanej.

56-latek wypadł z ciągnika prosto pod koło

Ze względu na stan osoby poszkodowanej na miejsce zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego „Wrocław 9”. Ze względu na wąską i niebezpieczną klatkę schodową, ewakuowano poszkodowaną za pomocą sprzętu wysokościowego techniką liny kierunkowej ze stropu na wysokości 20 m do poziomu gruntu. Następnie przekazano ją zespołowi ratownictwa medycznego.

Źródło i fot.: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wstępne podsumowanie dwóch naborów z PROW 2014 – 2020

O przyznanie pomocy na inwestycje podnoszące jakość drzewostanu można się było starać do 29 lipca 2022 r., a 1 sierpnia 2022 r. był ostatnim...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,621ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE