Groźny pożar na fermie drobiu. Straty na ponad 4 mln złotych

6 marca br. około godziny 2300 doszło do ogromnego pożaru kurnika na fermie drobiu w miejscowości Chutkowice, gm. Drohiczyn. Wstępnie starty oszacowano na ok. 4 miliony złotych.

Groźny pożar na fermie drobiu. Straty na ponad 4 mln złotych

Jako pierwsze na miejsce zdarzenia dotarły dwa zastępy z jednostki OSP Drohiczyn, które zastały budynek w całości objęty pożarem. Obiekt wykonany był z płyt warstwowych na konstrukcji metalowej.  W obiekcie nie było inwentarza, był on przygotowywany do jego przyjęcia.

W pobliżu palącego się obiektu znajdowały się zbiorniki z gazem oraz drugi takiej samej wielkości kurnik. Wystąpiła konieczność opróżnienia stojącej w bliskiej odległości od kurnika zbiorników na paszę, ponieważ w wyniku oddziaływania wysokiej temperatury doszło do zapalenia się znajdującej się w nich paszy.

Pożar stogu słomy. Zagrożone 200 sztuk bydła!

W działaniach brały udział następujące zastępy: JRG Siemiatycze, dwa zastępy OSP Drohiczyn, OSP Sieniewice, OSP Lisowo oraz OSP Wierzchuca.

Opracował: mł bryg. Przemysław Trochimiak
Zdjęcia: KP PSP w Siemiatyczach

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KRUS: Od 1 marca obowiązują nowe kwoty przychodu

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 marca 2024 r. zmieniają się kwoty miesięcznego przychodu powodujące zmniejszenie lub zawieszenie świadczeń emerytalno-rentowych.  Od 1 marca 2024...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics