Kradł sąsiadowi paliwo z ciągnika. Beczki wytropił pies policyjny

Policyjny pies tropiący Zuma – pomogła w zatrzymaniu sprawcy kradzieży paliwa oraz kradzieży z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego. Doprowadziła policjantów do miejsca zamieszkania złodzieja, a także wytropiła skradzione beczki z olejem napędowym. Mundurowi zatrzymali mężczyznę w wieku 36 lat, który przyznał się do postawionych zarzutów.

Kradł sąsiadowi paliwo z ciągnika. Beczki wytropił pies policyjny

Kradzież paliwa z ciągnika rolniczego

W ubiegłym tygodniu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, otrzymał informację o kradzieży paliwa z ciągnika rolniczego, który znajdował się na jednej z posesji w gminie Lwówek Śląski.

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowani zostali mundurowi z lwóweckiej komendy. W rozmowie ze zgłaszającym funkcjonariusze wstępnie ustalili, że sprawca uszkodził zbiornik z paliwem w ciągniku rolniczym, z którego ukradł znaczną ilość oleju napędowego.

Pies wytropił złodzieja

Na miejsce skierowany został także przewodnik z policyjnym psem tropiącym- Zumą. Pies służbowy, idąc tropem sprawcy, doprowadził mundurowych do pobliskiej posesji, po drodze ujawniając ślady, a także rzeczy wskazujące na proceder przestępczy oraz beczki ze skradzionym paliwem.

Mundurowi udali się pod wskazany adres, wywołując niemałe zdziwienie na twarzy mężczyzny, który otworzył drzwi. W trakcie wykonywanych czynności 36-latek z powiatu lwóweckiego przyznał się do kradzieży.

To nie jedyne przewinienie mężczyzny. Dokonał on również zniszczenia mienia oraz włamania do pomieszczenia gospodarczego sąsiada skąd ukradł m.in. sprzęt techniczny oraz opał.

Czołowe z drzewem. Traktorzysta wydmuchał ponad 3 promile

Mężczyzna został zatrzymany oraz osadzony w policyjnej, a następnie usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Skradzione mienie zostało odzyskane i przekazane właścicielowi.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem 36-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

starszy sierżant Olga Łukaszewicz
Komenda Powiatowa Policji w Lwówku Śląski

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wsparcie rolników – nowe decyzje Rady Ministrów

Zgodnie z zapowiedziami minister rolnictwa i rozwoju wsi Anny Gembickiej Rada Ministrów podjęła kolejne decyzje wspierające rolników. Rada Ministrów przyjęła zmianę rozporządzenia Rady Ministrów z...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics