Grube miliardy na kontach rolników. ARiMR przelewa wypłaty końcowe

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazuje na konta rolników płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW w ramach kampanii za 2022 rok. Zaliczki zostały zrealizowane w ubiegłym roku, teraz trwają wypłaty końcowe. W sumie z tytułu dopłat bezpośrednich i płatności obszarowych za 2022 rok na konta rolników trafiło dotychczas blisko 17,6 mld zł.

Grube miliardy na kontach rolników. ARiMR przelewa wypłaty końcowe

Od 17 października do 30 listopada 2022 r. ARiMR wypłacała zaliczki, na najwyższym dopuszczonym w Unii Europejskiej poziomie. W tym okresie rolnikom przekazano ponad 12,92 mld zł, tj. 10,78 mld zł w ramach płatności bezpośrednich i ponad 2,14 mld zł płatności obszarowych z PROW.

Od 1 grudnia 2022 r. trwa realizacja wypłat końcowych

Do tej pory z tego tytułu na konta beneficjentów trafiły ponad 4,67 mld zł – 4,11 mld zł w ramach płatności bezpośrednich i 0,56 mld zł w postaci płatności obszarowych z PROW.

W 2022 roku złożono 1,265 mln wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich. Czas na realizację płatności w ramach tej kampanii mija 30 czerwca 2023 roku.

WPR wchodzi w fazę realizacji – 15 marca rusza nabór wniosków, znamy harmonogram

Warto, by oczekujący na pieniądze z tego tytułu upewnili się, że biura powiatowe Agencji mają właściwe dane dotyczące numerów ich kont bankowych. Jeżeli rachunek będzie nieaktywny, środków nie uda się przekazać.

Źródło: ARiMR

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

  1. Dlaczego dajecie takie chore tytułu nagłówków? Przez takie coś ci chorzy miastowi i inni podludzie później gadają jak to rolnik ma dobrze, że samo rośnie, że kasa się zgadza, bo dostaje ja za darmo i przez to pozycja rolnika w naszym pięknym państwie z dykty jest gorsza niż policjanta służącemu w milicji pisowskiej.

    • Dokładnie tak jest jak piszesz. Po co taki tytuł z którego wynika że rolnik to miliarder, a rolnik już ledwo zipie. Jeszcze jeden taki rok i wszyscy z torbami pójdziemy do Niemca.

  2. Jak narazie niedostalem ani grosza agencja sie zaslania ze byla kontrola foto i ze nawet nie nalezy sie zaliczka narazie jeszcze tego niesprawdzalem czy jest to zgodne z prawem ale pora sie temu przyjrzec zwlaszcza ze nikt za mnie nie zaplaci podatku ktory doszedl po 1 stycznia na nawozy ktore musialem zakupic oraz za termin zaplaty gdyz niedysponuje gotowka poniewaz nie dostalem doplat

  3. Gdzie te grube miliardy złodzieje? Skoro o nich jawnie piszecie, to ile ukradliście przebrzydłe paskudy, bo rolnicy ich nie widzieli nigdy. Co to jest 6 tys. zł na na rok na małe gospodarstwo? Kłamczuchy. Zakopcie się razem z TVPiSem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śmierć podczas prac polowych: Rębak wciągnął kobiecie rękę

05.04.2024 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o wypadku podczas prac polowych. Rębak wciągnął kobiecie rękę. Do zdarzenia zostali zadysponowani...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics