Ile kukurydzy zasiejemy w tym roku? USDA przedstawiła prognozy

W końcówce marca Amerykański Departament Rolnictwa (USDA) opublikował raport na temat krajowego areału zasiewów pod tegoroczne zbiory (Prospective Plantings), który jest bazą do wyliczania pierwszych prognoz produkcji.

Ile kukurydzy zasiejemy w tym roku? USDA przedstawiła prognozy

Tegoroczne zasiewy amerykańskiej kukurydzy powinny zmniejszyć się o 5%

Powierzchnia kukurydzy zawarta w raporcie wyniosła zaledwie 90 milionów akrów, co oznacza spadek o 5% w porównaniu z ubiegłym rokiem i znacznie poniżej średniej szacunkowej wielkości analityków wynoszącej 91,8 miliona akrów.

Zasiewy amerykańskiej soi wzrosną o 3%

Powierzchnia zamierzanych upraw soi wyniosła 86,5 mln akrów, co oznacza wzrost o 3% w porównaniu z ubiegłym rokiem i blisko średniej oczekiwań – 86,7 mln akrów.

Zanosi się na 4% spadek areału pszenicy w USA

Całkowita powierzchnia upraw pszenicy powinna wynieść 47,498 mln akrów, co oznacza spadek o 4% w porównaniu z 2023 r., ale wielkość areału była blisko środka zakresu oczekiwań.

Powierzchnia upraw pszenicy ozimej była poniżej oczekiwań, natomiast powierzchnia upraw pszenicy jarej i durum była większa od oczekiwań.

Wyniki raportu dla upraw jarych oparte są na ankietach, a ostateczny areał może się zmienić w zależności od bieżących relacji cenowych.

Oczekiwana łączna powierzchnia przeznaczona pod trzy główne uprawy (kukurydza, soja i pszenica) spadła rok do roku o 6,29 miliona akrów do 313,31 miliona akrów.

Andrzej Bąk
Źródło: USDA

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rozmowy polsko-chińskie w sprawie eksportu polskich produktów rolno-spożywczych do Chin

Sekretarz stanu Jacek Czerniak spotkał się z LYU Weihong, wiceminister Generalnej Administracji Celnej Chińskiej Republiki Ludowej (GACC) – instytucji odpowiedzialnej za dostęp importowanej żywności...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics