Advertisement

Inspektorzy PIORiN wraz z policją kontrolują tiry z żywnością

Wczoraj na obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej policjanci wspólnie z inspektorami PIORiN kontrolowali tiry z żywnością pod kątem posiadanych zaświadczeń wydanych przez wojewódzkiego inspektora ochrony roślin i nasiennictwa, które mają wykluczyć wystąpienie jakiejkolwiek bakterii w przewożonych produktach.

Inspektorzy PIORIN wraz z policją kontrolują tiry z żywnością
Inspektorzy PIORIN wraz z policją kontrolują tiry z żywnością Fot. Policja Małopolska

Wspólne działania mają na celu kontrolę eksportowanych z terenu Polski płodów rolnych, a także legalność ich przemieszczania na terenie Unii Europejskiej.

W Polsce, jedną z inspekcji zajmujących się badaniem jakości żywności i dbaniem o to, aby była ona bezpieczna, jest Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Kontrolowano także paszporty roślin oraz ich oznakowanie w formie etykiet zawierające co najmniej numer wpisu do rejestru przedsiębiorców podmiotu, który wyprodukował lub przemieszczał produkt.

Przy okazji wspólnych kontroli, policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierowców, posiadane uprawnienia oraz stan techniczny pojazdów. Zwrócili także uwagę na respektowanie zapisów kodeksu ruchu drogowego i innych aktów prawnych regulujących pracę zawodowych kierowców.

AM/Redakcja AgroNews na podstawie Policja Małopolska

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

jedenaście − 2 =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,901ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy dot. konkurencji rynkowej i jakości żywności

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE