Jak mądrze kupować mięso? Kluczowe zasady

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo żywności staje się priorytetem dla każdego konsumenta. Związek Polskie Mięso uruchamia akcję „Mięso – kupuj bezpiecznie!”, mającą na celu podniesienie świadomości konsumentów w zakresie wyboru i zakupu mięsa bezpiecznego dla zdrowia.

Jak mądrze kupować mięso? Kluczowe zasady

Zakup garmażerki mięsnej od niezweryfikowanego dostawcy przyczynił się do śmierci

Niedawne wydarzenia w województwie podkarpackim, gdzie zakup garmażerki mięsnej od niezweryfikowanego dostawcy przyczynił się do śmierci konsumenta, podkreśla wagę wyboru zaufanych źródeł zaopatrzenia.

Prezes Związku Polskiego Mięso, dr Witold Choiński, z ogromnym naciskiem zwraca uwagę na krytyczne znaczenie zakupu mięsa wyłącznie od sprawdzonych i pewnych dostawców.

To fundamentalny warunek, aby mieć pewność, że produkt spełnia przynajmniej minimalne standardy bezpieczeństwa dla konsumenta i był poddany kontroli odpowiednich instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo żywności – mówi dr Choiński.

Kluczowe zasady

W kontekście zakupu mięsa istnieją kluczowe zasady, których warto przestrzegać, aby zapewnić sobie i swoim bliskim zdrowe i bezpieczne posiłki. Związek Polskie Mięso w ramach akcji „Mięso – kupuj bezpiecznie!” przypomina o nich konsumentom.

Zaufane źródła: Nabywaj mięso wyłącznie od sprawdzonych dostawców, którzy przestrzegają norm bezpieczeństwa żywności.

Kontrola weterynaryjna: Szukaj na opakowaniach mięsa oznaczeń świadczących
o przeprowadzonej kontroli weterynaryjnej – numerów identyfikacyjnych, certyfikatów, znaków jakości.

Świeżość i przechowywanie: Upewnij się, że mięso jest świeże i przechowywane
w odpowiedniej temperaturze.

Data przydatności: Zwracaj uwagę na datę przydatności do spożycia i unikaj produktów przeterminowanych.

Bezpieczeństwo: Wybieraj produkty poddane kontroli i oznaczone odpowiednimi pieczęciami i certyfikatami, by mieć pewność, że spełniają one normy bezpieczeństwa żywności.

Pochodzenie: Na targowiskach i bazarach kupuj tylko od zarejestrowanych sprzedawców, którzy potrafią to udokumentować.

ZPM zachęca wszystkich konsumentów do zapoznania się z materiałami informacyjnymi dostępnymi w Internecie na stronie www.polskie-mieso.pl/zdrowa-porcja-wiedzy oraz mediach społecznościowych, aby jeszcze szerzej zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa żywności.

Źródło: Związek Polskie Mięso

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

  1. Może niech Prezes Związku Polskiego Mięsa zadba o to aby w sklepach w produktach o nazwie mięso było sprzedawane samo mięso a nie 5% chemii i 40% wody. Wtedy nikt nie będzie kupował od lewych dostawców. Ale gdy certyfikowani dostawcy trują nas chemią to jest jak jest.
    Gdy będę chciał sobie kupić proszek i wodę to pójdę na inne stanowisko i sobie dokupię. Zjem wędlinę, zagryzę proszkiem i popiję wodą. Ale będzie to mój wybór!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics