Jak zwiększyć szanse na dobre przezimowanie rzepaku i zbóż?

\"\"Dobrze rozwinięty i aktywnie pobierający składniki pokarmowe system korzeniowy to gwarancja lepszego odżywienia mineralnego rośliny i zaopatrzenia w wodę, a także bardziej efektywnego wykorzystania nawozów. Dodatkowo zwarty pokrój rośliny i nisko osadzony pąk wierzchołkowy zwiększają szanse rzepaku na dobre przezimowanie. Rośliny takie nawet przy dużych uszkodzeniach części nadziemnej lepiej regenerują się wiosną.

Aby wspomóc budowę silnego i dobrze rozwiniętego systemu korzeniowego i tym samym poprawić przezimowanie roślin polecamy zastosowanie aktywatora ROOTER.

 6 powodów, dlaczego warto zastosować ROOTER?

  • Silnie aktywuje rozwój systemu korzeniowego (zwiększa się zarówno masa systemu korzeniowego  jak i długość korzenia palowego),
  • Jest skuteczny zarówno w warunkach dużej wilgotności gleby jak i przy niedoborach opadów
  • Zwiększa efektywność nawożenia doglebowego – poprawia pobierania składników mineralnych również w temperaturze niższej od optymalnej (ma to szczególne znaczenie dla pobierania fosforu i potasu).
  • Zwiększa odporność roślin na stresy abiotyczne, szczególnie suszę
  • W uprawie rzepaku zwiększa średnicę szyjki korzeniowej nie stymulując nadmiernego wzrostu wegetatywnego i nie powodując wyższego osadzenia pąka wierzchołkowego rzepaku.
  • W uprawie zbóż poprawia ich krzewienie.

Rooter to płynny preparat aktywujący wzrost i rozwój systemu korzeniowego oraz pobieranie składników mineralnych z gleby. Podstawowym składnikiem jest GA 142 – biologicznie aktywny filtrat z alg Ascophyllum nodosum wyprodukowany w oparciu o technologię PhysioActivator™. Preparat został również wzbogacony o składniki mineralne – fosfor (13% m/m) i potas (5% m/m) ważne nie tylko dla prawidłowego rozwoju systemu korzeniowego rzepaku, ale i dla przyszłego plonowania. Algi są niezwykle bogatym źródłem substancji biologicznie czynnych – oligosacharydów, aminokwasów, betain, witamin i fitohormonów. Długoletnie doświadczenie pozwoliło opracować firmie Goëmar technologię, która zapewnia ich maksymalne wykorzystanie. 

Zastosowanie biostymulatora Rooter:

  • Rzepak ozimy: 1-2 zabiegi jesienią w fazie 4-5 liści, wiosną po rozpoczęciu wegetacji
  • Zboża: 1-2 zabiegi  od fazy 3 liści do końca krzewienia

Dawka: 1 l/ha
 

\"rolnictwo,

\"\" 

\"rolnictwo,

 

Redakcja AgroNews
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here