Kara za nieprawidłowości w transporcie buraków

Za ciężki i z przekroczonym dopuszczalnym naciskiem pojedynczej osi napędowej zestaw zatrzymali do kontroli funkcjonariusze wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca ciężarówki nie przestrzegał również norm czasu pracy.

Kara za nieprawidłowości w transporcie buraków
Kara za nieprawidłowości w transporcie buraków

Ciężarówkę przewożącą buraki cukrowe ze Zdziechowa do Środa Wielkopolskiej zatrzymał patrol ITD w czwartek (7 stycznia) na ekspresowej „piątce” w pobliżu Gniezna. Po zważeniu okazało się, że zarówno dopuszczalna masa całkowita, jak i dopuszczalny nacisk pojedynczej osi napędowej w ciągniku siodłowym, zostały przekroczone. Zestaw z ładunkiem ważył 42,75 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton. Nacisk pojedynczej osi napędowej ciągnika siodłowego na drogę wynosił 12,95 tony zamiast przepisowych 11,5 ton.

Kierowca nie okazał zezwolenia uprawniającego do przejazdu nienormatywnym pojazdem po drogach publicznych. Oprócz tego skrócił odpoczynek tygodniowy.

Jest derogacja na neonikotynoidy w burakach

Buraki przeładowano na drugi pojazd

Nadmiar buraków przeładowano na drugi pojazd, więc inspektorzy nie musieli skierować go na parking strzeżony. Kierowcę ukarano mandatem. Wobec przewoźnika wszczęto postępowania administracyjne. Za stwierdzone naruszenia przedsiębiorcy grozi 4 tys. 550 zł kary.

Źródło i fot.: Główny Inspektorat Transportu Drogowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here