Kolejna wpadka podczas zakupu traktora przez internet

53-latek na internetowych zakupach stracił prawie 6 tysięcy złotych. Taką kwotę zapłacił nieuczciwemu sprzedawcy za traktor do koszenia trawy. Jednak ciągnik do niego nie dotarł. Apelujemy o ostrożność podczas robienia zakupów przez internet.

Kolejna wpadka na zakupach sprzętu przez internet
Kolejna wpadka na zakupach sprzętu przez internet

Chciał kupić traktor do koszenia trawy i stracił pieniądze

Do zamojskiej komendy zgłosił się 53-latek z powiatu zamojskiego i powiadomił, że oszukano go przy zakupie traktora do koszenia trawy.Pokrzywdzony wyjaśnił, że na początku marca zainteresował się ogłoszeniem na popularnym portalu ogłoszeniowym dotyczącym sprzedaży ciągnika. Uzgodnił ze sprzedawcą warunki zakupu i przelał na wskazane konto kwotę 5800 złotych. Po tym wysłał potwierdzenie transakcji, a od sprzedawcy otrzymał zapewnienie, że traktor zostanie dostarczony do niego firmą przewozową. Po kilku dniach zaniepokojony tym, że traktor do niego nie dojechał 53-latek próbował skontaktować się ze sprzedawcą. Jednak stało się to niemożliwe, nikt nie odbierał telefonu.

Przeglądając internet znalazł dane firmy, która rzekomo sprzedawała ciągnik. Był tam też inny numer telefonu, zadzwonił więc i od pracownika dowiedział się, że prawdopodobnie został oszukany i nie jest pierwszą osobą, która w ten sposób straciła pieniądze. Pracownik firmy wyjaśnił, że ktoś podszywa się pod nich i oszukuje ludzi wystawiając do sprzedaży towary pod logiem ich firmy. Oszust wystawia faktury do zapłaty wpisując nazwę i NIP firmy, zmienia jedynie numer telefonu i rachunek bankowy” – relacjonuje aspirant Dorota Krukowska – Bubiło z KMP Zamość.

Wypadek z udziałem Ursusa. Wśród poszkodowanych dzieci

53-latek sprawę zgłosił policjantom. Funkcjonariusze poszukują oszusta i apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności podczas robienia zakupów za pośrednictwem sieci. Dokładne weryfikowanie sprzedającego uchroni nas od nieprzyjemnych sytuacji oraz utraty pieniędzy.

Źródło: KMP Zamość

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

cztery − dwa =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,895ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

W Generali Agro bon do Biedronki za ubezpieczenie gospodarstwa rolnego

Od 1 grudnia Generali Agro kontynuuje działania na rzecz zachęcenia rolników do ubezpieczania się. Klienci, którzy do końca roku po raz pierwszy ubezpieczą w Generali...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE