Kontrakty w Chicago w górę, ale w Paryżu zboża i rzepak nadal taniały we wtorek

Amerykańskie zboża i soja zyskały we wtorek na wartości pod wpływem dobrych danych eksportowych. W Paryżu kontrakty na zboża i rzepak kontynuowały w tym czasie spadki.

Rzepak ponownie tracił wczoraj na giełdzie Euronext-Paryż, ponieważ Europa masowo importuje bardziej konkurencyjne nasiona pochodzenia australijskiego i kanadyjskiego.

Unijne zboża tracą na wartości, by utrzymać konkurencyjność w obliczu wysokich notowań euro i olbrzymiej konkurencji ze strony rosyjskiej i australijskiej pszenicy. Rosja podniosła szacunki krajowej produkcji pszenicy do 104,4 mln ton, w porównaniu z poprzednimi 102,7 mln ton – znacznie powyżej prognozy USDA, która pozostaje na poziomie 91 mln ton. IKAR podniósł prognozę rosyjskiego eksportu pszenicy do 45,5 mln ton, powyżej prognozy USDA na poziomie 43 mln ton.

Unijny eksport pszenicy przewyższa tempo z poprzedniego sezonu

Ukraiński eksport zbóż jest kontynuowany drogą morską, chociaż strona rosyjska opóźnia inspekcje statków. Od początku sierpnia wyeksportowano korytarzem zbożowym 17,5 mln ton towarów rolnych, głównie zbóż.

Andrzej Bąk – eWGT
Źródło cen: www.barchart.com

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

W rolnictwie chodzi o ponadpartyjne porozumienie, a ja pokazałam swój pomysł na rolnictwo

Przedstawiłam swój pomysł na rolnictwo– powiedziała dziś minister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka przedstawiając rezultaty swojej pracy w kończącym się tygodniu. Straty suszowe Minister Anna...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics