KRIR chce kontroli na rynku nawozów

Krajowa Rada Izb Rolniczych apeluje do NIK i UOKiK o kontrolę systemu sprzedaży Grupy Azoty i Grupy Orlen. Drastyczne wzrosty i wahania cen nawozów mineralnych oraz przerwy w produkcji i dostawach niekorzystnie wpływają na możliwość prowadzenia produkcji rolnej.

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych 5 października 2022 r. realizując wniosek przyjęty podczas XIII Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych VI Kadencji wystąpił do Prezesa Najwyższej Izby Kontroli oraz do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta o uwzględnienie w planach kontroli prowadzonych przez te instytucje systemu sprzedaży nawozów mineralnych Grupy Azoty i Grupy Orlen w ramach umów dystrybucyjnych, rejonizacji sprzedaży i sprzedaży poza umowami dystrybucyjnymi.

Grupa Azoty znacząco obniżyła ceny nawozów azotowych

Obserwowane ostatnio drastyczne wzrosty i wahania cen nawozów mineralnych oraz przerwy w produkcji i dostawach niekorzystnie wpływają na możliwość prowadzenia produkcji rolnej. Skutkiem tak rozchwianego rynku może być drastyczny spadek polonów i w konsekwencji brak samowystarczalności żywnościowej Polski.

Źródło: KRIR

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Uproszczenia w Zielonym Ładzie wchodzą w życie 25 maja br. Co się zmienia?

25 maja br. wchodzi w życie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady, wprowadzające zmiany we Wspólnej Polityce Rolnej, które dotyczą Zielonego Ładu. Rozporządzenie zostało opublikowane...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics