Rolnicy wciąż nie otrzymali dopłaty do nawozów. Kiedy koniec wypłat?

Rolnicy, którzy złożyli wnioski o dopłaty do nawozów wciąż czekają na pieniądze. Krajowa Rada Izb Rolniczych wnioskuje o o zakończenie wypłaty środków jak najszybciej.

Rolnicy wciąż nie otrzymali dopłat do nawozów. Kiedy koniec wypłat?

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych 25 października 2022 r. realizując wniosek przyjęty podczas XIII Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych VI Kadencji w dniu 29 września 2022 r. wystąpił do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Wicepremiera Henryka Kowalczyka o zakończenie wypłaty dopłat do nawozów.

Termin składania wniosków o dopłaty do nawozów mineralnych innych niż wapno nawozowe i wapno nawozowe zawierające magnez upłynął 31 maja 2022 r. Już prawie 5 miesięcy trwa proces oceny wniosków i wypłaty środków obiecanych rolnikom a nadal są rolnicy, którzy nie otrzymali refundacji. „Na posiedzeniu Krajowej Rady w dniu 29 września otrzymaliśmy informację, że już 6 października br. wszystkie płatności zostaną zakończone. Tymczasem 20 października br. ARiMR poinformowała, że jeszcze trwają wypłaty” – czytamy w komunikacie KRIR.

Azoty w dół, NPK w górę. Agrochem Puławy opublikował nowy cennik

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się o udzielenie informacji czy wszyscy rolnicy, którzy złożyli wnioski otrzymali już dopłaty?

„Jeżeli wypłaty nie zostały jeszcze zakończone wnioskujemy o zakończenie wypłaty środków w jak najkrótszym terminie” – napisała KRIR w komunikacie.

MK/ na podstawie KRIR

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

  1. Starszy człowiek nie ogarnia tego i się na dodatek nie zna na problemach wsi!!! Czekam za pieniędzmi już tak długo że mi cierpliwości brakuje. Może ty ministrze poczekasz za swoją pensja miesięczna ?!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jak może wyglądać polskie rolnictwo jeśli wyjdziemy z Unii Europejskiej?

W przededniu wyborów do Parlamentu Europejskiego warto sobie zadać to pytanie. Pytanie, o tyle zasadne, że wydarzenia ostatnich dwóch lat, czyli bezrefleksyjne otworzenie rynku unijnego...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics