KRIR o powyborczej nagonce na rolników

Od dnia ogłoszenia wyników wyborów prezydenckich na rolników wylewa się fala tzw. hejtu za to na kogo głosowali. W internecie szumnie zapowiada się bojkotowanie polskich produktów rolnych. Do tego odniosła się Krajowa Rada Izb Rolniczych.

Wiktor Szmulewicz, prezes Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych

Wiktor Szmulewicz, prezes Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych apeluje o rozsądek:

“Dla nas rolników jest to po ludzku przykre. Każdy z nas ma prawo wyboru do jakiej grupy społecznej czy wyznaniowej chce należeć, którą partię polityczną popierać, jak się ubierać i w jaki sposób żyć. Ale możliwość takiego wyboru idzie w parze z koniecznością bycia tolerancyjnym, czyli szanowaniu cudzych uczuć, poglądów, obyczajów. Żyjemy w demokratycznym państwie, które opiera się na zasadzie równego udziału obywateli w kierowaniu sprawami publicznymi oraz które wyklucza różnicowanie obywateli w zakresie możliwości wpływania na wynik wyborów poprzez akt głosowania.

Przeciwnicy Andrzeja Dudy bojkotują rolnictwo i polską żywność

Dlatego też apelujemy do wszystkich, którzy wylewają falę goryczy, o poszanowanie cudzych poglądów i zakończenie tego niesłusznego ataku na nas – rolników. Dalej chcemy produkować dla Was żywość najwyższej jakości oraz korzystać z usług i towarów, które oferuje miasto.

Pamiętajcie, rolnicy produkują żywność dla wszystkich obywateli – bez względu na wyznanie, czy poglądy polityczne.

Podpisał
Wiktor Szmulewicz
Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here