KRIR zmienia strategię protestów. Rolnicy zablokują totalnie Warszawę

Krajowa Rada Izb Rolniczych wydała komunikat zapowiadający zmianę strategii dotyczącej odbywających się protestów rolniczych. To reakcja na wypowiedź premiera Donalda Tuska na temat objęcia infrastrukturą krytyczną przejść granicznych z Ukrainą. KRIR wzywa wszystkich rolników do udziału w wielkim proteście, który odbędzie się 27 lutego w Warszawie.

KRIR zmienia strategię protestów. Rolnicy zablokują totalnie Warszawę

Wczoraj Członkowie Krajowej Rady Izb Rolniczych wspólnie z rolnikami ze Słowackiej Izby Rolno-Spożywczej, uczestniczyli w proteście na granicy polsko-słowackiej. Zarówno strona polska jak i słowacka przedstawiła wspólne postulaty dotyczące konieczności podjęcia pilnych działań interwencyjnych w rolnictwie krajowym i europejskim.

Zmiana strategii protestacyjnej rolników

W związku z informacją po wystąpieniu Premiera Donalda Tuska w dniu 22 lutego 2024 r. odnośnie objęcia infrastrukturą krytyczną przejść granicznych wraz z drogami dojazdowymi i torami kolejowymi, a także dynamiczną sytuacją na granicy polsko-ukraińskiej, Krajowa Rada Izb Rolniczych opowiedziała się za zmianą strategii protestacyjnej rolników.
Drodzy rolnicy spotykamy się w Warszawie na proteście w dniu 27 lutego 2024 r. pod Flagą Białą-Czerwoną” – napisał w komunikacie Wiktor Szmulewicz, prezes KRIR.

Jak podała Izba kolejne komunikaty będą wydawane na bieżąco stosownie do rozwoju sytuacji.

Źródło: KRIR

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

  1. Niech organizatorzy tego protestu stukną się w głowę po co mamy być w tej warszawie 27 jak nie będzie nawet obrad sejmu po to aby utrudnić życie zwykłym obywatelom, to jest znowu zagrywka taktyczna szmulewicza oraz izdebskiego i wystawienie rolników pozdrawiam jarek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

W ciągu 5–10 lat spodziewane duże wzrosty sprzedaży żywności ekologicznej

Już blisko 80 proc. polskich konsumentów deklaruje kupowanie żywności ekologicznej – wynika z badania przeprowadzonego dla Polskiej Izby Żywności Ekologicznej przez Stowarzyszenie Delta Partner. Ten odsetek sukcesywnie...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics