KRUS bliżej rolników

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk wraz z prezes KRUS Aleksandrą Hadzik otworzyli nową Placówkę Terenową Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Ostrowi Mazowieckiej.

dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS i Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa i rozwoju wsi

Ta uroczystość przybliża nas do osiągnięcia dwóch celów jednocześnie. Otwarcie Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Ostrowi Mazowieckiej to dobre warunki pracy dla pracowników i jednocześnie godne warunki obsługi rolników – podkreślił szef resortu rolnictwa.

To wydarzenie jest także realizacją obietnicy rządu Prawa i Sprawiedliwości, którego mam zaszczyt być członkiem. Nowa placówka przybliża urząd do rolnika. Musimy cały czas mieć świadomość, że wszelkie nasze działania mają za zadanie ułatwić życie Polakom – dodał wicepremier Henryk Kowalczyk.

Wyraził równocześnie przekonanie, że nowa placówka będzie przyjaznym petentom urzędem, w którym w bardzo dobrych warunkach zostaną oni szybko i sprawnie obsłużeni przez uprzejmą i merytoryczną kadrę.

Dokładamy wszelkich starań, aby obiekty służące obsłudze rolników były nowoczesne, dostosowane do współczesnych potrzeb, dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, a swoją architekturą wpisywały się w lokalną zabudowę i odpowiadały charakterowi miejsca, w którym się znajdują. Kasa stara się także sukcesywnie budować własne siedziby, by nie wynajmować przestrzeni biurowej. Jest to bardziej komfortowe rozwiązanie, zarówno dla naszych interesantów, jak i dla pracowników. Zgodnie z projektem nowy budynek Placówki Terenowej KRUS w Ostrowi Mazowieckiej będzie spełniał wszystkie wymagania stawiane współczesnym urzędom. Zapewni to sprawniejszą obsługę interesantów – tak budowę placówki skomentowała prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Aleksandra Hadzik.

Ponad 6300 ubezpieczonych rolników i członków ich rodzin zyska nowoczesny obiekt w pełni przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych i wyposażony w najnowocześniejszą technologię teleinformatyczną. Budynek jest także obiektem przyjaznym środowisku naturalnemu – wyposażony został m.in. w pozyskiwanie energii z paneli fotowoltaicznych.

Na nowy obiekt składa się ponad 410 m2 powierzchni użytkowej – 27 pomieszczeń, pokoje biurowe z pełnym zapleczem socjalnym gwarantujące komfortową pracę dla 14 pracowników oraz sala gwarantująca obsługę na najwyższym poziomie ponad 6300 ubezpieczonych rolników i ich rodzin. Budowa wraz zagospodarowaniem terenu zakończy się w 2022 roku.

Źródło i fot.: MRiRW

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Masz las? Złóż wniosek o wsparcie

Trwa nabór wniosków o wsparcie na inwestycje w lasach prywatnych. Dokumenty można składać w biurach powiatowych ARiMR osobiście, wysyłać przez platformę ePUAP lub rejestrowaną...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,940ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE