Najlepsze gospodarstwa agroturystyczne nagrodzone

2 października w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się uroczystość podsumowania wyników konkursu “Kwatera na Medal 2019”. Tego samego dnia w Belwederze odbyła się Gala 10-lecia Konkursu. Poznajcie zwycięzców!

Konkurs na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne tradycyjnie już został przeprowadzony na naszym portalu www.agronews.com.pl i na łamach gazety AGRO. Patronat honorowy objął Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Decyzją internautów i czytelników, I miejsce zajęła kwatera agroturystyczna: U LAWENDOWEJ WIEDŹMY, prowadzona przez Elżbietę Nowak w Istebnej,  woj. śląskie (28%, 1900 Głosów). Wskazało na nią 1900 osób spośród 6 840 biorących udział w głosowaniu.

II miejsce w konkursie przypadło Gospodarstwu Agroturystycznemu CHATA OLENDERSKA, Alicja Gabriela Godawa, Przyborowo, woj. wielkopolskie, www.chata-olenderska.pl. Oddano na nie 927 głosów.

III miejsce z ilością 675 głosów zajęło gospodarstwo POD PTASIĄ GÓRĄ, Mirosława i Andrzej Jaroś, Pierszczewo, woj. pomorskie, www.ptasiagora.pl

Wyróżnienia odebrali także pozostali uczestnicy konkursu:

KALINA, Kazimierz Kalińczak, Komorze, woj. zachodniopomorskie, www.komorzekalina.eu

POD PTASIĄ GÓRĄ, Mirosława i Andrzej Jaroś, Pierszczewo, woj. pomorskie, www.ptasiagora.pl

ŚWIĘTOKRZYSKIE SMAKI, Krystyna i Zdzisław Pacyga, Łagów, woj. świętokrzyskie, www.agrowczasy.info

MIEDZYCZAS, Elżbieta i Janusz Starzak, Cieplice, woj. podkarpackie, www.wmiedzyczasie.net

SADY BŁOTNICA, Maciek i Ola Góral, Błotnica, woj. dolnośląskie, www.sadyblotnica.pl

NA SKRAJU CZASU, Anna Jasińska i Grzegorz Krawczyk, Sołtysy, woj. opolskie, www.naskrajuczasu.eu

STARA SZKOŁA, Anna i Paweł Horbik, Piaski, woj. warmińsko-mazurskie, www.pensjonat-staraszkola.pl

KSIĘŻYCÓWKA, Ilona i Marcin Jędrusiak, Rajbrot, woj. małopolskie, www.ksiezycowka-rajbrot.pl

TAŃCZĄCY ŻURAW, Elżbieta Wiatrowska-Glura, Jordanowo, woj. lubuskie, www.tanczacyzuraw.pl

GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE MARCISZ, Barbara i Marek Marcisz, Korczyna, woj. podkarpackie, www.marciszbm.krosno.biz

W imieniu ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego nagrody oraz honorowe odznaki „Zasłużony dla Rolnictwa” wręczyła dyrektor generalna resortu Monika Rzepecka.

W przesłaniu skierowanym przez ministra Ardanowskiego do finalistów konkursu szef resortu  podkreślił, że głównym celem rządu Prawa i Sprawiedliwości jest poprawa jakości życia Polaków i wyrównywanie szans niezależnie od miejsca, w którym żyją. Zwrócił uwagę, że od 2016 roku ministerstwo realizuje znany już projekt Odpoczywaj na wsi. Przypomniał, że wprowadzone zostały rozwiązania dotyczące bardzo szerokich możliwości sprzedaży produktów wytworzonych w gospodarstwie rolnym.

 „To nie tylko możliwość zwiększenia dochodów, ale także bardzo ciekawa oferta skierowana do miłośników kulinarnych podróży. To również sprzyja rozwojowi agroturystyki dzięki promowaniu naszego bardzo bogatego kulinarnego dziedzictwa” napisał w przesłaniu minister Ardanowski.

Tego samego dnia, po południu w Belwederze odbyła się uroczysta Gala 10-lecia konkursu Kwatery na Medal.

Podczas uroczystości najlepsi w kraju właściciele gospodarstw agroturystycznych zostali uhonorowani specjalnymi wyróżnieniami: kryształowymi statuetkami „Serduszko Wdzięczności” i dyplomem okolicznościowym z mądrą sówką. Nagrody wręczyli minister Adam Kwiatkowski, dyrektor generalny MRiRW Monika Rzepecka oraz dyrektor generalny KOWR Grzegorz Pięta.

Nagrody otrzymały gospodarstwa:

BOJARSKI GOŚCINIEC w Narewce w woj. podlaskim, Elżbieta Kabać i Eugeniusz Ostapczuk,

BORA ZDRÓJ w Lewkowie Nowym w woj. podlaskim, Ludmiła i Borys Kozłowscy

BUFFALO RANCH w Dąbrówce Dolnej w woj. opolskim, Małgorzata i Janusz Wrzosek z synem Januszem

CHATA OLENDERSKA w Przyborowie w woj. wielkopolskim, Rafał Godawa

DOLINA KONI w Dłutówku w woj. łódzkim, Wiktor Śpionek

DWOREK BARANÓWKA w Dawidowiźnie w woj. podlaskim, Marianna i Kazimierz Kramkowscy

DWOREK WŚRÓD JESIONÓW w Łężcach w woj. wielkopolskim, Elwira Mirecka-Kucharska z córką Joanną

ELA w Wydmusach w woj. mazowieckim, Elzbieta i Mirosław Żebrowscy

FOLWARK ZRĘBICE w Zrębicach w woj. śląskim, Stanisław Kozubek

JANCZARY w Barczewku w woj. warmińsko-mazurskim, Danuta Olejnik z córką Aleksandrą

LEŚNY DWOREK w Kryłatce w woj. podlaskim, Małgorzata Ostapowicz

MARCISZ w Korczynie w woj. podkarpackim, Barbara i Marek Marcisz z rodziną

MIĘDZYCZAS w Cieplicach w woj. podkarpackim, Elżbieta i Janusz Starzak

POD JABŁONIĄ w Celejowie w woj. lubelskim, Katarzyna i Paweł Siwiec

POD PTASIĄ GÓRĄ w Pierszczewie w woj. pomorskim, Mirosława Miodowska-Jaroś i Andrzej  Jaroś z córką Magdaleną

PTASI OGRÓD w Mięcierzynie w woj. kujawsko-pomorskim, Hanna Bryll z synem Jarosławem

SIEDEM OGRODÓW w Łowiczu Wałeckim w woj. zachodniopomorskim, Grażyna Kugiel

STARA SZKOŁA w Piaskach w woj. warmińsko-mazurskim, Anna i Ireneusz Horbik

ŚWIĘTOKRZYSKIE SMAKI w Łagowie w woj. świętokrzyskim, Krystyna i Zdzisław Pacyga z córką Agnieszką

TAŃCZĄCY ŻURAW w Jordanowie w woj. lubuskim, Elżbieta Wiatrowska-Glura wraz Agnieszką Skrętkowską

TATARSKA JURTA w Kruszynianach w woj. podlaskim, Dżenneta i Mirosław Bogdanowicz

TISZYNA w Rutce w woj. podlaskim, Katarzyna Panfiluk

U LAWENDOWEJ WIEDŹMY w Istebnej w woj. śląski, Elżbieta Nowak

UROCZYSKO w Pniewie Wielkim w woj. mazowieckim, Agnieszka Bukalska

ZIELONE ZACISZE w Murzynowie Kościelnym w woj. wielkopolskim, Danuta i Henryk Borowczyk

ZIMNA WÓDKA w Zimnej Wódce w woj. opolskim, Magdalena i Krystian Muszkiet z synem Waldemarem

ZIOŁOWY DZBANEK w Sąpach w woj. warmińsko-mazurskim, Ewa i Waldemar Nisiewicz

ZWIERZYNIEC PIERWSZY w Zwierzyńcu Pierwszym w woj. śląskim, Alina Bulska

ŻABI RAJ w Trzepowie w woj. mazowieckim, Beata Łempicka.

Kamila Szałaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

9 + 18 =