Już 1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!

1 kwietnia 2021 r. rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Raz na 10 lat Główny Urząd Statystyczny spyta mieszkańców Polski „ilu nas jest”, „kim jesteśmy”, „jak żyjemy” oraz o inne istotne kwestie, które ważne są z punktu widzenia funkcjonowania  społeczeństwa.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

NSP jest obowiązkowy

Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. odbędzie się w dniach 1 kwietnia – 30 czerwca 2021 roku. Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Metody uzupełniające to spis telefoniczny lub bezpośrednio przy pomocy rachmistrza spisowego

Spisy powszechne są dorobkiem kulturowym i bezcennym dziedzictwem narodowym. To ogromne przedsięwzięcie wpływa zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio na każdego z nas. Wyniki spisu są niezwykle istotne w zarządzaniu państwem, ale także województwem, powiatem czy gminą.

Listę pytań jakie padną w NSP 2021 znajdziesz TUTAJ

W tym trudnym okresie pandemii tegoroczny NSP 2021 będzie głównie realizowany przez Internet, za pomocą formularza spisowego dostępnego na stronie spis.gov.pl. GUS serdecznie zachęca do udziału w samospisie internetowym. Jest to szybka i prosta metoda  udziału w NSP 2021.

Źródło: KRIR

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

jedenaście + trzy =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,895ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

W Generali Agro bon do Biedronki za ubezpieczenie gospodarstwa rolnego

Od 1 grudnia Generali Agro kontynuuje działania na rzecz zachęcenia rolników do ubezpieczania się. Klienci, którzy do końca roku po raz pierwszy ubezpieczą w Generali...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE