Nowości Bayer CropScience w 2014 r.

W 2014 firma Bayer CropScience wprowadza na rynek: Maister® Power 42,5 OD – nowy herbicyd do stosowania w kukurydzy, nową zaprawę nasienną – Baytan®Trio, Fandango – fungicyd do stosowania w cebuli, Luna – grupa produktów do stosowania w uprawach sadowniczych i warzywniczych.

\"\"

 


Maister Power 42,5 OD –  nowy herbicyd do powschodowego zwalczania chwastów w kukurydzy

Maister Power to bardzo wysoka stabilna skuteczność zwalczania chwastów i unikalna długość działania (wraz z działaniem odglebowym na ewentualne zachwaszczenie wtórne).
Innowacyjna technologia formulacyjna, w której połączono aż trzy substancje aktywne  oznacza większą skuteczność już jednego zabiegu, wygodę stosowania
i większy zysk dla plantatorów.

 

\"\"

 

Szczegóły techniczne produktu Maister Power 42,5 OD :
·    zawiera trzy  substancje aktywne i najnowszej generacji sejfner
·    zwalcza wszystkie najistotniejsze chwasty w kukurydzy w tym perz i ostrożeń oraz całą gamę pozostałych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych
·    zwalczanie chwastów z grupy rdestów jest jedną z najważniejszych zalet tego produktu odróżniającą go od np. Maistra WG i a także od innych produktów na rynku,
·    daje możliwość większej elastyczności w stosowaniu powschodowym
·    wystarczy jeden zabieg, bez konieczności mieszania (nawet z adiuwantami), co zapewnia łatwość w użyciu i wygodę stosowania

Baytan® Trio 180 FS – nowa zaprawa nasienna – z efektem kotwicy

Nowa fungicydowa zaprawa Baytan Trio 180 FS jest bardzo uniwersalną zaprawą do stosowania we wszystkich gatunkach zbóż ozimych i jarych. Zawiera 3 nowoczesne substancje aktywne:
·    triadimenol (triazole),
·    fluopyram (SDHI) oraz
·    fluoksastrobinę (strobiluryny).
Substancje czynne pochodzą z różnych grup chemicznych i dlatego Baytan Trio ma bardzo szerokie spektrum działania, skutecznie zwalczając najtrudniejsze choroby, między innymi pleśń śniegową. Jednocześnie Baytan Trio pozytywnie wpływa na zdrowotność i wzrost roślin. Potwierdzono to w trakcie wieloletnich badań w Polsce oraz w krajach o szczególnie trudnych warunkach zimowych takich, jak Łotwa czy Finlandia. W związku z tym Baytan Trio  stanie się idealnym narzędziem do zaprawiania nasion, nawet dla najbardziej wymagających rolników prowadzących intensywną technologię uprawy zbóż.

 

\"\"

 


Fandango® 200 EC – rozszerzenie rejestracji o stosowanie w cebuli

Fungicyd Fandango, znany z wysokiej skuteczności w ochronie zbóż w Polsce, uzyskał rozszerzenie rejestracji o stosowanie w cebuli. Produkt, który zdobył już uznanie u producentów cebuli w Holandii czy Wielkiej Brytanii, od 2014 roku będzie można również w Polsce stosować w ochronie cebuli przed mączniakiem rzekomym i zgnilizną szyjki. Dzięki zawartości 2 nowoczesnych substancji o odmiennym sposobie działania skutecznie zwalcza groźne choroby na polu i wyjątkowo efektywnie wpływa na wysokość i jakość plonu po zbiorze.
Najważniejsze zalety stosowania Fandango 200 EC w cebuli:
·    mieszanka 2 nowych substancji o odmiennym działaniu.
·    sprawdzony lider w ochronie cebuli  w trudnym klimacie,  m. in.:  w Holandii, Belgii i Wielkiej Brytanii.
·    może być podstawą ochrony w intensywnej uprawie cebuli w Polsce.
·    pozytywny wpływ na wysokość plonu.
·    krótki okres karencji.
·    spełnia wymogi Integrowanej Ochrony.

Luna® Sensation 500 SC,  Luna® Experience 400 SC

Grupa produktów Luna to kilka formulacji fungicydów dostosowanych do lokalnych potrzeb w różnych krajach i różnych uprawach. Cechą wspólną wszystkich fungicydów z grupy Luna jest zawartość innowacyjnej substancji aktywnej jaką jest fluopyram, która może występować w kombinacjach z innymi substancjami aktywnymi. 
Fluopyram jest nowoczesną substancją aktywną, która działa przez blokowanie oddychania mitochondrialnego w komórkach patogenów grzybowych. Po naniesieniu na roślinę działa wielokierunkowo: kontaktowo, translaminarnie i systemicznie. Na patogeny grzybowe wykazuje działanie zapobiegawcze i interwencyjne. Wielokierunkowy sposób działania fluopyramu sprawia, że jest to substancja odporna na zmywanie przez deszcz.

W Polsce w roku 2014 planowane jest wprowadzenie 2 produktów z grupy Luna:
·    Luna Sensation 500 SC zawierająca fluopyram i trifloksystrobinę. Ze względu na wysoką efektywność w zwalczaniu szarej pleśni i chorób liści, produkt ten będzie polecany do ochrony truskawek. W przyszłości planowane jest rozszerzenie zakresu stosowania Luny Sensation 500 SC o kolejne uprawy jagodowe m. in. porzeczki, maliny i agrest.
·    Luna Experience 400 SC zawierająca fluopyram i tebukonazol, która będzie polecana do ochrony drzew ziarnkowych (jabłoń, grusza), pestkowych (czereśnia, wiśnia, śliwa) oraz warzyw (marchew, por).
Wieloletnie badania prowadzone w Polsce przez Bayer CropScience  m. in. wspólnie z Instytutem Ogrodnictwa w Skierniewicach, potwierdziły bardzo wysoką skuteczność Luny Sensation 500 SC i Luny Experience 400 SC w zwalczaniu  chorób grzybowych często powyżej najlepszych standardów rynkowych.

Najważniejsze zalety preparatów z grupy Luna:
·    Wyższa skuteczność w zwalczaniu najważniejszych chorób w porównaniu do standardów rynkowych.
·    Poprawa zdrowotności roślin.
·    Lepsza jakość plonów.
·    Dłuższe przechowywanie po zbiorze.
·    Produkty przydatne w Integrowanej Ochronie.
·    Marka sprawdzona na całym świecie.

 

\"\"

 

„Ochrona bez reszty” – kolejne działania w ramach kampanii „Grunt to bezpieczeństwo.”

W 2014r. Bayer CropScience będzie prowadzić kolejną edycję kampanii informacyjno – edukacyjnej Grunt to bezpieczeństwo, tym razem poświęconej kwestii właściwego stosowania środków ochrony roślin w aspekcie ich poziomów pozostałości zarówno w płodach rolnych, jak i w środowisku. Aby nie dopuszczać do przekraczania dopuszczalnych norm i chronić środowisko naturalne, należy:

·    postępować zgodnie z etykietą-instrukcją stosowania
·    stosować tylko oryginalne preparaty
·    właściwie dobrać produkt do zaistniałego problemu
·    prawidłowo przygotować się do wykonania zabiegu i go przeprowadzić:

o    zachowując odpowiednie strefy ochronne
o    unikać nakładania się cieczy na tej samej powierzchni
o    dostosować ciśnienie i prędkość jazdy do warunków pogodowych
o    stosować środki ochrony roślin jedynie w wypadku przekroczenia progów ekonomicznej szkodliwości patogenów
o     stosować  środki selektywne i w sposób bezpieczny dla organizmów pożytecznych
o     nigdy nie wykonywać  zabiegów na uprawach z kwitnącymi roślinami, w czasie ich oblotu przez owady zapylające
o     przestrzegać okresu prewencji
·    właściwie przeprowadzić czynności po zabiegu – mycie opryskiwacza, płukanie pustych opakowań

Stosowanie podstawowych zasad właściwego postępowania ze środkami ochrony roślin to nasz wspólny obowiązek. Wypełniając go dbamy o wysoką jakość plonu, zdrową żywność  i środowisko.

 

 

\"\"

Źródło i fot.: Bayer CropScience
Redakcja AgroNews
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here