Spotkanie z przedstawicielami organizacji zrzeszających producentów i hodowców trzody chlewnej

Minister Czesław Siekierski spotkał się z przedstawicielami organizacji zrzeszających producentów i hodowców trzody chlewnej. Podczas spotkania omówiono znaczenie płatności za realizację praktyk w zakresie ekoschematu Dobrostan zwierząt, dostępnego w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.

Minister Czesław Siekierski przypomniał, że w tym roku mija 20 lat od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. – To okazja do refleksji nad rozwojem polskiego rolnictwa i roli Wspólnej Polityki Rolnej – podkreślił szef resortu rolnictwa.

Zaprezentowania zasad realizacji nowej płatnośc

Spotkanie było okazją do zaprezentowania zasad realizacji nowej płatności, dotyczącej utrzymania świń zgodnie z systemem QAFP, dostępnej w ramach wariantu Dobrostan loch oraz wariantu Dobrostan tuczników.

Przedstawiciele organizacji rolniczych mieli możliwość podzielenia się swoimi spostrzeżeniami związanymi z dotychczasową realizacją praktyk w zakresie utrzymywania loch i tuczników w podwyższonych warunkach dobrostanu. Uczestnicy spotkania przedstawili również propozycje zmian w tym zakresie.

Projekt rozporządzenia w sprawie stawek w ramach ekoschematu

Minister Czesław Siekierski poinformował, że resort rolnictwa i rozwoju wsi opracował projekt rozporządzenia w sprawie stawek w ramach ekoschematu Dobrostan zwierząt za 2023 r. Wysokość stawek będzie wyższa od planowanej, a wypłaty dopłat rozpoczną się pod koniec kwietnia br.

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics