Podpalił zapasy słomy i siana dla zwierząt. 23-latek ma sporo na sumieniu…

Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę podpalenia zapasów siana i słomy, należących do schroniska zwierząt w miejscowości Ćwiklice. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd tymczasowo aresztował mężczyznę. 23-latek ma jednak więcej na sumieniu…

Podpalił zapasy słomy i siana dla zwierząt. 23-latek ma sporo na sumieniu…

Do pożaru doszło w sobotę 11 listopada około 3.00 na terenie schroniska dla zwierząt Przystań Ocalenie w Ćwiklicach. Pożar objął zapasy słomy i siana dla zwierząt. W wyniku zdarzenia na szczęście nikt nie ucierpiał i nie było także konieczności przeprowadzenia ewakuacji ludzi, czy zwierząt. Pszczyńscy policjanci zabezpieczyli teren akcji, prowadząc jednocześnie ustalenia sprawcy, gdyż biegły z zakresu pożarnictwa stwierdził, że ogień został podłożony.

Kryminalni ustalili i zatrzymali podejrzewanego o podpalenie 23-latka. Zgromadzony materiał pozwolił na postawienie zarzutu, do którego mężczyzna się przyznał. 

Ukradł ciągnik rolniczy warty około 15 tysięcy złotych

Policjanci ustalili jednak, że to nie pierwszy raz, gdy wszedł on w konflikt z prawem. Zatrzymany mężczyzna w lipcu skradł ciągnik rolniczy warty około 15 tysięcy złotych. Teraz o jego losie znów zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Pszczyna

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Uwaga rolnicy! Nowa metoda oszustów – działają metodą na pracownika PIP!

Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim na wniosek Prokuratury zastosował tymczasowe aresztowania wobec 57- latka i 55- latka z Warszawy. Mężczyźni podając się za...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics